Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Bezrobotni posprzątają tereny zieleni w Świdnicy

Bezrobotni posprzątają tereny zieleni w Świdnicy
jw
06.03.2024, o godz. 8:26
czas czytania: około 2 minut
0

Kolejne tony śmieci znikną z miasta. Osiemnaście osób zatrudnionych w ramach prac społecznie-użytecznych będzie porządkować tereny zieleni. Prace rozpoczną się dziś, 6 marca, i potrwają do końca listopada. To cykliczny program realizowany od lat przez miasto.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Pod koniec stycznia br. radni miejscy Świdnicy podjęli uchwałę w sprawie ustalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na 2024 rok. Dzięki temu 18 osób bezrobotnych, bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od marca do końca listopada, znajdzie zatrudnienie w ramach tych prac. Mowa o porządkowaniu miejskich terenów zieleni.

Łączna kwota świadczeń pieniężnych w tym okresie wyniesie ponad 74 tys. zł. Miasto pokrywa 40% wypłaconych świadczeń, a pozostałe 60% refunduje Starosta Powiatu Świdnickiego ze środków Funduszu Pracy. Przez ten czas bezrobotni przepracują ponad 6800 godzin. Program jest jedną z form przeciwdziałania całkowitemu wykluczeniu z rynku pracy oraz łagodzenia negatywnych skutków bezrobocia.

Jakie tereny zieleni zostaną posprzątane w pierwszej kolejności?

Morwy na Osiedlu Młodych, czyli teren w okolicach ul. Sowińskiego; ul. Komunalna, boisko przy Zaułku Kupieckim; ul. Pileckiego; Park Harcerski, ul. Kosynierów; ul. Nadbrzeżna; ścieżka rowerowa przy ul. Westerplatte w stronę ul. Kraszowickiej; ul. Słowiańska; ul. Komunardów; Park Strzelnica, ul. Jagiellońska; tereny zieleni przy parkingu przy ul. Spółdzielczej; tereny przy Fleszy Nowomłyńskiej; “Hycel”; łącznik ul. Saperów z ul. Sienną; ul. Stęczyńskiego i ul. Zmorskiego; ul. Kliczkowska; ul. Karola Miarki przejście z ul. Łukasińskiego – to miejsca, które uprzątnięte zostaną w pierwszej kolejności.

Dzikie wysypiska

– Śmieci w parkach, na chodnikach czy też skwerach to problem nie tylko Świdnicy. Bulwersuje to wielu mieszkańców i negatywnie wpływa na wizerunek miasta. Dostajemy od świdniczan informacje o dzikich wysypiskach i porzuconych śmieciach w miejscach publicznych. Dziękujemy za czujność i apelujemy, aby nadal przekazywać nam takie informacje, np. poprzez aplikację mMieszkaniec albo za pośrednictwem maila [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszeń, skierujemy tam pracowników, aby uporządkować zaśmiecone tereny. Miasto prowadzi także edukację ekologiczną już wśród najmłodszych mieszkańców – warsztaty w formie zabaw prowadzone są w przedszkolach i najmłodszych klasach szkół podstawowych. To od nas zależy w jakim otoczeniu będziemy mieszkać – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Warto przypomnieć, że w 2023 roku miasto odebrało 31 ton odpadów powstałych z dzikich wysypisk śmieci.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024