Bezrobotni posprzątają tereny zieleni w Świdnicy

Bezrobotni posprzątają tereny zieleni w Świdnicy
jw
06.03.2024, o godz. 8:26
czas czytania: około 2 minut
0

Kolejne tony śmieci znikną z miasta. Osiemnaście osób zatrudnionych w ramach prac społecznie-użytecznych będzie porządkować tereny zieleni. Prace rozpoczną się dziś, 6 marca, i potrwają do końca listopada. To cykliczny program realizowany od lat przez miasto.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Pod koniec stycznia br. radni miejscy Świdnicy podjęli uchwałę w sprawie ustalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na 2024 rok. Dzięki temu 18 osób bezrobotnych, bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od marca do końca listopada, znajdzie zatrudnienie w ramach tych prac. Mowa o porządkowaniu miejskich terenów zieleni.

Łączna kwota świadczeń pieniężnych w tym okresie wyniesie ponad 74 tys. zł. Miasto pokrywa 40% wypłaconych świadczeń, a pozostałe 60% refunduje Starosta Powiatu Świdnickiego ze środków Funduszu Pracy. Przez ten czas bezrobotni przepracują ponad 6800 godzin. Program jest jedną z form przeciwdziałania całkowitemu wykluczeniu z rynku pracy oraz łagodzenia negatywnych skutków bezrobocia.

Jakie tereny zieleni zostaną posprzątane w pierwszej kolejności?

Morwy na Osiedlu Młodych, czyli teren w okolicach ul. Sowińskiego; ul. Komunalna, boisko przy Zaułku Kupieckim; ul. Pileckiego; Park Harcerski, ul. Kosynierów; ul. Nadbrzeżna; ścieżka rowerowa przy ul. Westerplatte w stronę ul. Kraszowickiej; ul. Słowiańska; ul. Komunardów; Park Strzelnica, ul. Jagiellońska; tereny zieleni przy parkingu przy ul. Spółdzielczej; tereny przy Fleszy Nowomłyńskiej; “Hycel”; łącznik ul. Saperów z ul. Sienną; ul. Stęczyńskiego i ul. Zmorskiego; ul. Kliczkowska; ul. Karola Miarki przejście z ul. Łukasińskiego – to miejsca, które uprzątnięte zostaną w pierwszej kolejności.

Dzikie wysypiska

– Śmieci w parkach, na chodnikach czy też skwerach to problem nie tylko Świdnicy. Bulwersuje to wielu mieszkańców i negatywnie wpływa na wizerunek miasta. Dostajemy od świdniczan informacje o dzikich wysypiskach i porzuconych śmieciach w miejscach publicznych. Dziękujemy za czujność i apelujemy, aby nadal przekazywać nam takie informacje, np. poprzez aplikację mMieszkaniec albo za pośrednictwem maila [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszeń, skierujemy tam pracowników, aby uporządkować zaśmiecone tereny. Miasto prowadzi także edukację ekologiczną już wśród najmłodszych mieszkańców – warsztaty w formie zabaw prowadzone są w przedszkolach i najmłodszych klasach szkół podstawowych. To od nas zależy w jakim otoczeniu będziemy mieszkać – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Warto przypomnieć, że w 2023 roku miasto odebrało 31 ton odpadów powstałych z dzikich wysypisk śmieci.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024