Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Białystok będzie kontynuować program integracji mieszkańców i uchodźców

Białystok będzie kontynuować program integracji mieszkańców i uchodźców
MŁ/PAP
11.04.2023, o godz. 9:16
czas czytania: około 2 minut
0

W Białymstoku będzie kontynuowany miejski program integracji mieszkańców i przebywających w mieście uchodźców. W ramach niego zostaną zorganizowane działania mające tworzyć więzi i przeciwdziałać dyskryminacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W ubiegłym roku w ramach programu “Razem w Białymstoku – integracja mieszkańców i uchodźców” zrealizowano 13 różnorodnych działań zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, wzięło w nich udział ok. 600 mieszkańców i uchodźców – podało PAP miasto.

Potrzeba wspierania integracji społeczności uchodźczej z lokalną

– Kontynuujemy to działanie, ponieważ regranting sprawdził się bardzo dobrze. Dzięki nowej formule w realizacje działań integracyjnych zaangażowały się mniejsze organizacje pozarządowe. Potrzeba wspierania integracji społeczności uchodźczej z lokalną jest nadal bardzo widoczna – powiedziała PAP Agnieszka Zabrocka z Urzędu Miasta Białegostoku. Dodała, że tegoroczny program realizowany jest w ramach współpracy z UNICEF-em.

Na działanie “Wspólnie w Białymstoku – integracja mieszkańców i uchodźców” miasto przeznaczyło w tym roku 100 tys. zł na organizację i przeprowadzenie konkursu, a także sfinansowanie poszczególnych działań.

Obecnie miasto szuka organizacji pozarządowej, która będzie tzw. operatorem programu. Operator zorganizuje otwarty konkurs grantowy w formie regrantingu, w którym wezmą udział organizacje pozarządowe. W tym roku zaplanowano zorganizowanie co najmniej 15 projektów o wartości do pięciu tysięcy każdy.

Jak informuje miasto, pieniądze będzie można pozyskać na inicjatywy, które “poprzez wspólne działania będą budować więzi między mieszkańcami, a w efekcie rozwijać postawy szacunku, akceptacji i tolerancji”. Mogą to być działania w różnych zakresach tematycznych w sferze kultury, sportu, edukacji, spraw społecznych czy ekologii. Projekty będą realizowane do końca października.

W ubiegłym roku można było wziąć udział m.in. w cyklu zajęć tanecznych, w plenerowych piknikach integracyjnych, warsztatach na temat tolerancji czy we wspólnych wycieczkach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024