Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z UE na remont mieszkań dla uchodźców

Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z UE na remont mieszkań dla uchodźców
MŁ/PAP
28.02.2023, o godz. 14:08
czas czytania: około 1 minuty
0

Samorząd Rybnika pozyskał 3,9 mln zł unijnych środków na remont 40 nieużytkowanych obecnie mieszkań. Zamieszkają w nich uchodźcy z Ukrainy, a docelowo będą to mieszkania socjalne dla rybniczan. Europejskie fundusze sfinansują remont pustostanów w całości, bez wkładu miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

– Wszystkie objęte projektem, wyremontowane mieszkania, kiedy przestaną pełnić funkcję tymczasowego zakwaterowania obywateli Ukrainy, będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika – zapewniła we wtorek rzeczniczka rybnickiego Urzędu Miasta Agnieszka Skupień.

Włączone do projektu mieszkania będą wyremontowane w tym roku przez firmy wybrane w przetargu organizowanym przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Środki na remont pustostanów rybnicki samorząd pozyskał w jednym z ostatnich konkursów, ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski w Katowicach w ramach kończącej się w 2023 r. perspektywy finansowej 2014-2020.

Tylko dla uchodźców?

– Warunki ogłoszonego konkursu kwalifikowały tylko mieszkania dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Aktualnie nie ma konkursu, w którym Miasto Rybnik mogłoby ubiegać się o dofinansowanie remontu mieszkań na potrzeby rybniczanek i rybniczan – zaznaczyła rzeczniczka rybnickiego magistratu.

Podstawowym celem projektu – jak podał Urząd Miasta – jest “zwiększenie ilości dostępnych w Rybniku stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie i rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce”.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024