Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Biogaz z odpadów komunalnych i osadów ściekowych do wytwarzania energii. Można składa wnioski. W puli 1,5 mld zł

Biogaz z odpadów komunalnych i osadów ściekowych do wytwarzania energii. Można składa wnioski. W puli 1,5 mld zł
MŁ/PAP
13.02.2023, o godz. 7:57
czas czytania: około 1 minuty
0

Od poniedziałku (13 lutego 2023) przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie budowy instalacji wykorzystujących biogaz z odpadów komunalnych i osadów ściekowych do wytwarzania energii. Budżet programu wynosi 1,5 mld zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Wnioski o wsparcie finansowe w programie “Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny” będzie można składać do 30 czerwca 2024 roku lub do wyczerpania budżetu programu.

Program skierowany jest do przedsiębiorców, a wsparciem będą objęte inwestycje dotyczące budowy nowych, rozbudowy lub modernizacji istniejących instalacji fermentacji selektywnie zebranych bioodpadów komunalnych i wykorzystania uzyskanego biogazu do wytwarzania energii w warunkach wysokosprawnej kogeneracji.Dotacje wyniosą do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, jednak kwota pomocy nie może przekroczyć wysokości pożyczki udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na samą inwestycję.

NFOŚiGW wskazał, że jeżeli w planowanej instalacji byłyby przetwarzane odpady inne niż selektywnie zebrane bioodpady komunalne lub komunalne osady ściekowe, wysokość dotacji zostanie proporcjonalnie zmniejszona. Natomiast dofinansowanie w formie pożyczki wynosi do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

 

 


Rusza program wsparcia komunalnych biogazowni. Rząd obiecuje ułatwienia prawne


 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024