Na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu “Mój elektryk” – powiedział dyrektor zarządzający Banku Ochrony Środowiska Mariusz Grab. Nabór dla firm leasingowych jest nadal otwarty.

BOŚ Bank w ramach programu “Mój elektryk” będzie udzielał firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych.

Według dyrektora zarządzającego BOŚ, w przyszłym tygodniu kilka pierwszych firm leasingowych podpisze umowy z bankiem na świadczenie usługi leasingowej z dopłatą NFOŚiGW w ramach programu “Mój elektryk”.

Jak zaznaczył, zainteresowanie firm jest duże, otrzymujemy dużo zapytań od firmy leasingowych, które chcą oferować swoim klientów leasing z dopłatą.

– Realnym jest, że na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu – zapowiedział Grab.

Przypomniał, że bank prowadzi nabór dla firm leasingowych w trybie ciągłym.

– Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek, który jest dostępny na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk i przesłać go do banku drogą elektroniczną – wskazał.

Według informacji NFOŚiGW budżet całego programu “Mój elektryk” wynosi 700 mln zł, z czego 400 mln zł jest przeznaczone na dopłaty do leasingu.

Czytaj więcej

Skomentuj