Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Budowa dróg. Inwestycje są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Budowa dróg. Inwestycje są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek
szp
11.02.2021, o godz. 8:43
czas czytania: około 1 minuty
0

Inwestycje drogowe są jednym z najważniejszych kół zamachowych gospodarki. W czasie pandemii Covid-19 stają się jeszcze ważniejsze niż dotychczas.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Właściciele i zarządcy dróg borykają się obecnie z problemami dotyczącymi m.in. finansowania planowanych inwestycji. Na jaką pomoc będą mogli liczyć inwestorzy? Jak przedstawia się perspektywa finansowa dla budowy dróg rządowych i samorządowych na na najbliższe miesiące i lata? Analizy są już prowadzone, wkrótce poznamy pierwsze wnioski.

Wiadomo, że o pieniądze nie będzie łatwo. Wiadomo też, że cześć inwestorów będzie musiała szukać alternatywnych do „tradycyjnych” (wkład własny plus dofinansowanie), sposobów finansowania budowy i modernizacji  dróg.

Nowy rozwiązań szukać muszą też potencjalni wykonawcy. Jeśli chcą zapewnić wysoką jakość wykonywanych usług i oferować zamawiającym ceny niższe do konkurencyjnych firm i konsorcjów, muszą poszukiwać nowych technologii czy też modeli zarządzania flotą maszyn i pojazdów.

Na te wyzwania nakłada się nowe Prawo zamówień publicznych. Obowiązujące od 1 stycznia br. przepisy, których zamawiający i wykonawcy właśnie uczą się w praktyce, z założenia mają lepiej niż poprzednia ustawa, zabezpieczać interesy obu stron. Czy rzeczywiście?

O tych i innych tematach będzie mowa podczas bezpłatnej konferencji on-line „Uwarunkowania prawne, technologiczne, finansowe i środowiskowe w inwestycjach drogowych” 1 marca.

Wśród prelegentów będą ekonomiści, przedstawiciele GDDKiA, samorządów,  dostawcy technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Program dostępny jest TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024