Podczas budowy nowej trasy tramwajowej na Naramowice w Poznaniu odkryto nielegalne miejsce magazynowania ok. 40 tys. ton odpadów. Radni miasta zdecydowali, aby przeznaczyć na ich utylizację ponad 50 mln zł.

Nielegalne odpady w miejscu, gdzie ma powstać trasa tramwajowa na Naramowice odkryto w 2020 roku. Ich ilość oszacowano na 40 tys. ton. Utylizacja miała kosztować ok. 10 mln zł.

Jak informuje portal epoznan.pl, szacunki okazały się jednak zbyt ostrożnie. Ostatecznie na usunięcie nielegalnych odpadów trzeba będzie wydać 50 mln zł. O przesunięciu funduszy na ten cel z budżetu miasta zadecydowali radni Poznania na ostatniej sesji.

Nielegalne odpady znajdują się w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej w Poznaniu. To właśnie wzdłuż ulicy Naramowickiej ma przebiegać budowana trasa tramwajowa.

– Wykopano w tym rejonie ok. 40 tys. ton odpadów. Ilość cały czas rośnie, aczkolwiek wykonawca powolutku zbliża się do końca i to jest światełko w tunelu – powiedział reporterowi WTK Gerard Masłowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich

Przetarg na inwestycję rozstrzygnięto w 2018 roku. Trasa ma zostać oddana do użytku wiosną 2022 r.

Czytaj więcej

Skomentuj