[poll id=”16″]
Łódź
Dotychczasowe działania w ramach budżetu obywatelskiego pokazały, że mieszkańcy miasta chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie. W efekcie w każdej z dwóch poprzednich edycji zgłoszono po kilkaset pomysłów.
Modernizacja ul. 6-go Sierpnia między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską – woonerf – zadanie zgłoszono w I edycji budżetu obywatelskiego. Udało się wymienić nawierzchnię, wprowadzić meble miejskie i zieleń. Nowa kompozycja terenu ma wymuszać na kierujących pojazdami wzmożoną uwagę i poprawiać bezpieczeństwo pieszych oraz cyklistów.
Koszt zadania: 1,4 mln zł
Rozkwit parku Stawy Jana – zadanie zgłoszono w I edycji budżetu obywatelskiego. Polegało ono na: utwardzeniu i oświetleniu alejek, zakupie i instalacji elementów małej architektury, wymianie zdewastowanych urządzeń na placu zabaw, zaadaptowaniu budynku pod wiatą na sklep z napojami i przekąskami działający sezonowo, remoncie sceny i widowni, zagospodarowaniu „dzikiej górki” oraz na uporządkowaniu zieleni.
Koszt zadania: 882 655 zł
Odnowa Teofilowa: Rewitalizacja parku Piastowskiego – zadanie zgłoszono w II edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał kompleksową rewitalizację parku. Wymieniono nawierzchnię chodników i postawiono nowe ławki, stoliki rekreacyjne, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Powstała duża siłownia zewnętrzna dla osób w każdym wieku. Zadbano także o pielęgnację drzew, posadzenie krzewów oraz ustawienie budek lęgowych dla ptaków.
Koszt zadania: 815 325 zł
Rozczarowany
Komentarz #651 dodany 2016-01-25 22:57:25
A gdzie inni??? Są miasta z lepszym budżetem partycypacyjnym a na liście wybrańców ich nie ma! Słaby pomysł na głosowanie partycypacyja nie dzieli ale łączy