Budżet obywatelski 2015. Które miasto zrealizowało go najlepiej? [GŁOSOWANIE]

Budżet obywatelski 2015. Które miasto zrealizowało go najlepiej? [GŁOSOWANIE]
Judyta Więcławska
22.01.2016, o godz. 15:45
czas czytania: około 8 minut
5

W wielu polskich miastach mieszkańcy już mogą korzystać z obiektów, które udało się zrealizować w ramach edycji budżetów partycypacyjnych na rok 2015. Które z nich najkorzystniej wpłynęły na przestrzeń miejską? Które są najlepsze? Oddaj swój głos!

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

[poll id=”16″]

Łódź

Dotychczasowe działania w ramach budżetu obywatelskiego pokazały, że mieszkańcy miasta chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie. W efekcie w każdej z dwóch poprzednich edycji zgłoszono po kilkaset pomysłów.

Modernizacja ul. 6-go Sierpnia między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską woonerf – zadanie zgłoszono w I edycji budżetu obywatelskiego. Udało się wymienić nawierzchnię, wprowadzić meble miejskie i zieleń. Nowa kompozycja terenu ma wymuszać na kierujących pojazdami wzmożoną uwagę i poprawiać bezpieczeństwo pieszych oraz cyklistów.

Koszt zadania: 1,4 mln zł

woonerf2

 

Rozkwit parku Stawy Jana – zadanie zgłoszono w I edycji budżetu obywatelskiego. Polegało ono na: utwardzeniu i oświetleniu alejek, zakupie i instalacji elementów małej architektury, wymianie zdewastowanych urządzeń na placu zabaw, zaadaptowaniu budynku pod wiatą na sklep z napojami i przekąskami działający sezonowo, remoncie sceny i widowni, zagospodarowaniu „dzikiej górki” oraz na uporządkowaniu zieleni.

Koszt zadania: 882 655 zł

stawy7

 

Odnowa Teofilowa: Rewitalizacja parku Piastowskiego – zadanie zgłoszono w II edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał kompleksową rewitalizację parku. Wymieniono nawierzchnię chodników i postawiono nowe ławki, stoliki rekreacyjne, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Powstała duża siłownia zewnętrzna dla osób w każdym wieku. Zadbano także o pielęgnację drzew, posadzenie krzewów oraz ustawienie budek lęgowych dla ptaków.

Koszt zadania: 815 325 zł

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (5)


Rozczarowany

Komentarz #651 dodany 2016-01-25 22:57:25

A gdzie inni??? Są miasta z lepszym budżetem partycypacyjnym a na liście wybrańców ich nie ma! Słaby pomysł na głosowanie partycypacyja nie dzieli ale łączy

Judyta Więcławska

Komentarz #653 dodany 2016-01-26 15:04:01

Rozczarowany napisał/a:

A gdzie inni??? Są miasta z lepszym budżetem partycypacyjnym a na liście wybrańców ich nie ma! Słaby pomysł na głosowanie partycypacyja nie dzieli ale łączy

Więcej na temat budżetów obywatelskich można przeczytać w styczniowej "Zieleni Miejskiej", właśnie z tego nr pochodzi powyższy materiał. Inne miasta nie chciały, bądź nie mogły przesłać nam informacji na temat najlepszych (w ich mniemaniu) projektów. W styczniowym numerze pojawił się również raport na temat projektów które mają być realizowane również w tym roku (zaprezentowały się także inne miasta). Zachęcam do lektury.


Budżet obywatelski a zieleń miejska - Portal Komunalny

Komentarz #652 dodany 2016-01-26 10:38:59

[…] Zobacz także >>> Budżet obywatelski 2015. Które miasto zrealizowało go najlepiej? [GŁ… […]


niezorientowany

Komentarz #654 dodany 2016-01-27 17:30:39

jestem ślepy czy nie ma nigdzie ikonki "GŁOSUJ"?


Gdański budżet obywatelski ruszy 1 kwietnia - Portal Komunalny

Komentarz #655 dodany 2016-02-16 10:21:56

[…] Co ciekawe – ruszyły już prace przy realizacji 65. projektów z ubiegłego roku, a gdańszczanie korzystają już z wielu inwestycji, które zostały zrealizowane w poprzednich latach w ramach budżetu obywatelskiego. Warto przypomnieć: – W Gdańsku dzięki budżetowi obywatelskiego możemy cieszyć się dwoma przedsięwzięciami dotyczącymi kształtowania przestrzeni miejskiej, które od pierwszej edycji w 2013 r. zwyciężały w głosowaniach. Są to projekty pt. „Nowy Pachołek” i „Pusty Staw – park – sport, rekreacja, wypoczynek…” – informuje Sylwia Betlej, inspektor w Wydziale Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Więcej na ich temat TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024