Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do trzech stołecznych urzędów: urzędu miasta, miejskiego przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji oraz wydziału zarządzania kryzysowego. Funkcjonariusze sprawdzają dokumenty związane z budową spalarni osadów oraz awarii oczyszczalni ścieków “Czajka”.

Śledztwo CBA dotyczy m.in. niegospodarności w zarządzaniu majątkiem MPWiK w Warszawie – mówi rzecznik jednostki do walki z korupcją Temistokles Brodowski.

Postanowienie o przeszukaniu biur wydała Prokuratura Regionalna w Warszawie. Przeszukania odbywają się w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy oraz Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Naprawa kolektorów w Warszawie potrwa dwa miesiące

– Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni „Czajka” – informuje CBA.

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy m.in. “niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy Oczyszczalni Ścieków Czajka“.

Awaria spalarni osadów w Warszawie. Wykonawca nie chce naprawić usterki

Do awarii kolektora w Warszawie doszło 28 sierpnia tego roku. Przyczyną były prawdopodobnie błędy budowy, które spowodowały rozszczelnienie rurociągu i wypływ ścieków. Naprawa ma kosztować 23 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj