Agenci CBA zatrzymali burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Artura W. Jak podało we wtorek Biuro, został on zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki w zamian za wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

– Przyjął 200 tys. zł łapówki, w zamian wydawał decyzje dotyczące warunków zabudowy w stołecznej dzielnicy Włochy. Pieniądze wręczył znany warszawski deweloper. Mężczyźni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie – podało w komunikacie CBA.

Według CBA obu podejrzanych zatrzymano na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu łapówki przez burmistrza. Włodarz próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny.

– Burmistrz w zamian za łapówki wydawał decyzje administracyjne korzystne dla dewelopera dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych, warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika – informuje CBA.

Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

TVP Info podała, że przekazanie 200 tys. zł w gotówce odbyło się na jednej ze stołecznych ulic. Burmistrz Włoch jechał maserati, z naprzeciwka swoim autem nadjechał deweloper – Sabri B. Mężczyźni uchylili szyby, biznesmen wrzucił urzędnikowi pieniądze, obaj odjechali każdy w swoją stronę. Wszystko obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy ruszyły za dwoma autami. Artura W. zatrzymali w garażu przy jego domu. Mężczyzna płakał, kiedy zakładano mu kajdanki – opisała akcję agentów TVP Info.

Obserwowany biznesmen wszedł do jednej z tureckich restauracji, a przebywający w lokalu mężczyźni próbowali go ukryć i utrudniali działania agentom.

Sabri B. to były właściciel klubu Pogoń Szczecin.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj