1 / 7

W Ogrodzie Botanicznym w warszawskim Powsinie powstał ogród sensoryczny doświadczania zmysłami: wzroku, dotyku, słuchu i zapachu.

Projekt „Ceramiczny Ogród Botaniczny” Fundacji Ogród Ceramiki uzyskał finansowanie Biura Kultury m. st. Warszawy. Obiekty wchodzące w skład instalacji mają na celu stymulowanie zmysłów: wzroku, dotyku, słuchu i ze względu na niezwykłe położenie pośród tui, zimowitów, a wiosną również żonkili i narcyzów – także węchu. Obiekty te tworzące niewielki ogród sensoryczny mogą być wykorzystywane w terapii osób z zaburzonym zmysłowym postrzeganiem świata, czyli przede wszystkim osób z: autyzmem, zespołem Aspergera i zespołem Downa. – Dzięki ich istnieniu możemy uwrażliwiać osoby pełnosprawne na problemy z jakimi na co dzień borykają się niektóre osoby niepełnosprawne. – zaznacza Paulina Gobiecka z Zarządu Fundacji.

Instalacja została zaprojektowana i zmontowana przez tegorocznych absolwentów Wydziału Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Paulinę Gobiecką i Artema Dmytrenko. Elementy do instalacji wykonane zostały podczas arteterapeutycznych warsztatów z ceramiki z udziałem dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 91 w Warszawie.
– Dyrektor Ogrodu Botanicznego w Powsinie – Wiesław Gawryś wraz z zespołem odnieśli się do pomysłu ogromną z życzliwością i entuzjazmem. Bardzo wspierali nas zwłaszcza w ostatnim etapie projektu. – podkreśla Gobiecka.

W tym sezonie ceramiczny ogród sensoryczny można zwiedzać do końca października, w przyszłym roku będzie czynny od 19. marca.

Adres: PAN Ogród Botaniczny CZRB, ul. Prawdziwka 2, Warszawa, Powsin

Więcej informacji o ogrodzie sensorycznym: http://ogrodceramiki.pl

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaOgrodCeramiki

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj