Zwierzę potrafi być prawdziwym przyjacielem człowieka, dlatego, gdy przychodzi czas się pożegnać, coraz więcej osób decyduje się na jego pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Takie miejsce powstało w podpoznańskiej Niekielce.

Cmentarz dla zwierząt domowych znajduje się ok. 30 km od Poznania, przy zjeździe do Niekielki. To pierwszy tego typu obiekt w sąsiedztwie stolicy Wielkopolski.

Aby cmentarz dla zwierząt mógł powstać, koniecznych było uzyskanie wielu zgód, w tym m.in. regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz Sanepidu. Nieodzowne było także przeprowadzenie badań geodezyjnych terenu.

Obiekt otwarto w połowie lipca. Właściciel oferuje usługi związane z odbiorem ciała zwierzęcia z przychodni weterynaryjnej lub z domu klienta. Pochówek zwierząt domowych odbywa się w ekotrumnach lub urnach. Pet Cemetery organizuje możliwość kremacji zwierząt. Za kremację i urnę zapłacimy od 650 do 1330 zł – w zależności od wagi zwierzęcia.

W celu dokonania pochówku można wybrać trzy rodzaje miejsca grobu o powierzchni: 50×50 cm; 100×50 cm oraz 100×100 cm. Za kwatery należy zapłacić odpowiednio: 150, 200 i 300 zł. Administracja Cmentarza oprócz opłaty za pochowanie pobiera opłatę pielęgnacyjną dwuletnią, w kolejnych latach roczną za utrzymanie grobu. Istnieje również możliwość dokonania “dochówku” innego zwierzęcia w już wykupionym grobie.

Czytaj więcej

Skomentuj