Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie namawia, aby podarować choince drugie życie. Od 5 stycznia do 1 lutego drzewka w doniczkach będzie można przynosić na parking przy ul. Za Torem. Rośliny stworzą w przyszłości iglasty lasek miejski.

To piąta edycja akcji ZZM ratowania bożonarodzeniowych choinek. Jak poinformował w niedzielę krakowski magistrat, miejsce – ul. Za Torem 22 – gdzie można będzie zostawić choinkę, będzie specjalnie oznaczone. Drzewka w doniczkach będą zbierane od 5 stycznia do 1 lutego, od godz. 7.30 do 15.30.

Wiosną ZZM posadzi wszystkie zebrane drzewka – jodły i świerki stworzą w przyszłości iglasty lasek miejski.

Aby bożonarodzeniowe drzewko przetrwało w choince, należy je – jak doradza w nagraniu internetowym Przemysław Szwałko z ZZM – umiarkowanie podlewać i trzymać jak najdalej od źródła ciepła.

Choinki cięte zaś będzie zbierało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) na takich samych zasadach, co odpady zielone. W dzień określony w harmonogramie, który MPO zamieści na swojej stronie internetowej, choinkę trzeba będzie wystawić przed posesję (pobocze jezdni, chodnik) albo przy altankach śmietnikowych przy blokach. Drzewka będą zbierane w specjalnych workach, dostarczonych wcześniej mieszkańcom. Zbiórka naturalnych choinek potrwa od 8 stycznia do 16 lutego. O szczegółach MPO będzie informowało na swojej stronie internetowej.

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj