PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Co zrobić z choinką? Warto o nią dbać, a później posadzić w lesie

Co zrobić z choinką? Warto o nią dbać, a później posadzić w lesie
jw
11.12.2019, o godz. 11:22
czas czytania: około 2 minut
0

Co zrobić z choinką w czasie Świąt i po ich zakończeniu? Warto o nią dbać, a później np. zasadzić w lesie z pomocą miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie co roku organizuje akcję “Choinka”. Coraz więcej krakowian pyta co zrobić z żywym drzewkiem, które przez Święta zdobiło nasze mieszkania.

– Organizujemy akcję, która pozwala dać drugie życie bożonarodzeniowym drzewkom. Jeśli masz choinkę w donicy, możesz przywieźć ją na Stadion Miejski im. Henryka Reymana, a nasi pracownicy posadzą ją w lesie – informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

– Akcja cieszy się dużą popularnością, a krakowianie w ubiegłym roku przywieźli do nas ponad 30 świątecznych drzewek – dodaje Mikolaszek.

Pamiętajmy o tym, że drzewka, aby mogły się ponownie przyjąć, muszą być w dobrej kondycji. Warto zadbać o to przez Święta. Kupując choinkę, dobrze jest sprawdzić, czy ma ona rozwinięty system korzeniowy, czy nie został on obcięty i uszkodzony przy wyrywaniu drzewka z ziemi.

Choinka powinna jakiś czas wzrastać już w doniczce. Po przywiezieniu do domu nie ustawiajmy jej obok źródła ciepła (grzejnik, piec), nie służy jej również ogrzewanie podłogowe. Bożonarodzeniowe drzewka trzeba również systematycznie podlewać.

Jeśli mamy taką możliwość, choinkę przed przywiezieniem możemy wystawić na jeden czy dwa dnia na balkon, łatwiej będzie jej się przystosować, po ciepłym świątecznym okresie spędzonym w domu, do nowych warunków na zewnątrz. Im lepiej zadbamy o drzewko przez Święta, tym większe szanse, że zyska nowe życie i wracając do przyrody będzie służyć nam dalej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024