Nowe lampy na ulicach Pucka rozświetliły przejścia dla pieszych.

Na sześciu najważniejszych przejściach dla pieszych w Pucku zainstalowano system inteligentnych lamp. Oświetlenie LED pojawiło się na ul. AWP, Hallera, Nowym Świecie, Lipowej, Nowej i Mestwina.

– System składa się z zespołu dwóch lamp wyposażonych w urządzenia analizujące obraz wideo, które są zamontowane na przeciwległych krańcach przejścia – mówi Adam Kasprzyk z grupy Energa.

Obraz z urządzeń pobierany jest co 0,2 sekundy dostarczany jest do systemu analizującego strumień. Na tej podstawie system identyfikuje przechodnia, odróżniając go od innych obiektów, np. samochodu. Zbudowanie sześciu smart przejść w Pucku to efekt negocjacji z  Energa Oświetlenie.

– Rozmawialiśmy o tym od roku. Ważne jest to, że na wykonanie tego zadania nie wydaliśmy ani złotówki. Zostało w stu procentach sfinansowane przez firmę, która jest właścicielem lamp – zaznacza burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Dodaje, że nowe lampy podnoszą bezpieczeństwo na drodze i co najważniejsze nie obciążają budżetu miasta. Pani burmistrz zapowiada, że kolejne tego typu inwestycje rusza jeszcze w tym roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj