Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Częstochowa: Promocja poprzez neon

Częstochowa: Promocja poprzez neon
jw
15.11.2021, o godz. 15:15
czas czytania: około 2 minut
0

Na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1 za kilka tygodni rozbłyśnie neon z logo CZĘSTOCHOWA. To nawiązanie do znakomitych tradycji tego typu reklam, które pamiętamy sprzed kilku dekad z polskich ulic.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kształt neonu jest oparty na logo promocyjnym Częstochowy, które powstało w 2017 r. i zostało wyróżnione w konkursie DOBRY WZÓR 2018 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Nawiązanie do tradycji

Napis będzie nawiązywał do tradycji reklamy neonowej, którą znamy sprzed kilkudziesięciu lat z polskich, także częstochowskich ulic. Neony przyciągają wzrok, są ponadczasowe. Te dzisiejsze, wykonane z najwyższej jakości produktów są jednak wytrzymalsze i trwalsze niż tamte, które wspominamy z sentymentem z ulic naszych miast, z lat 60 czy 70. Neon z logo Częstochowy zamontowany będzie w miejscu nieistniejącego już neonu PKO – twoim Bankiem, który częstochowianki i częstochowianie doskonale pamiętają z przeszłości.

Przyjemny dla oka

Neon z logo Częstochowa zainstalowany będzie na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1. Cała konstrukcja będzie odsunięta od krawędzi elewacji o ok. 80 cm, co wyeliminuje emisję światła w okna lokali poniżej. Neon będzie posadowiony na konstrukcji stalowej, ocynkowanej, niemalowanej. Jego litery wykonane będą z aluminium, malowanego na kolor czarny. Wewnątrz liter – rurki świetlne w kolorach białym, żółtym i niebieskim (kolory nawiązujące do barw flagi miejskiej). Wymiary logo: 600 x 200 cm. Wymiary konstrukcji stalowej: 600 x 270 x 195 cm.

Neon będzie emitował przyjemną dla oka poświatę, będzie to światło stałe, niemigające.
Logo Częstochowy to nie tylko element identyfikacji miasta z jego mieszkańcami, ale także ciekawa forma promocji, która może być atrakcją dla turystów, stając się niebanalnym uzupełnieniem wspólnej miejskiej przestrzeni.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024