Świerk podzielił bielszczan

Mieszkańcy Bielska-Białej żądali zieleni, więc na zmodernizowanym placu Chrobrego powstał skwer, na którym zasadzono świerk. Jednak zdaniem mieszkańców, drzewko tam wcale nie pasuje.

Kontenery zażyją kąpieli

Jak co roku w okresie letnim, a więc w okresie wysokich temperatur Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” prowadzi akcję mycia pojemników przeznaczonych do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych.

Korzystanie z zieleni może być kosztowne

Nie wszyscy, którzy rozkładają koce na trawie i korzystają z uroków lata wiedzą, że narażają się na... 1 000 zł grzywny za niszczenie zieleni.

Młode lipy przetrwały akt wandalizmu

Ostatniej nocy wandale wyrwali z korzeniami cztery młode lipy, posadzone jesienią ubiegłego roku przy ulicy Legionów w Grudziądzu. Na szczęście ekipy dbające o czystość i zieleń w tej części miasta, z samego rana posadziły drzewka z powrotem, podlały je i opalikowały.

Osady ściekowe posłużą za nawóz

Rozpoczęły się badania osadów w oczyszczalni ścieków w Ostrowach. Osady sprawdzane są pod kątem ewentualnej przydatności jako ekologiczny nawóz. Jeżeli badania wypadną pomyślnie, osady pozyskiwane z oczyszczenia ścieków w gminie Miedźno będą użyźniać pola wokół oczyszczalni.

Łagisza w ostatniej fazie budowy

Największa we wchodzącym w skład Grupy Tauron Południowym Koncernie Energetycznym inwestycja – budowa bloku 460 MW w Elektrowni Łagisza – wchodzi w decydującą fazę.

Gigantyczne inwestycje dla energetyki są konieczne

W energetyce konieczne są gigantyczne inwestycje w już istniejących elektrowniach, a także kosztowne przedsięwzięcia związane z OZE. W najbliższych latach powinno rocznie przybywać 1,5 tys. MW nowych mocy - powiedzieli przedstawiciele największych przedsiębiorstw energetycznych, uczestnicy debaty "Rzeczpospolitej".

Wybiorą piękność wśród tłoczni

Po raz czwarty w historii organizowany jest bardzo orygianlny konkurs: Miss Tłocznia Awalift. Ta oryginalna inicjatywa skierowana jest do wszystkich, posiadających w eksploatacji przepompownię ścieków systemu Awalift, firmy Strate.

Wyniki weryfikacji list projektów kluczowych

– Największe zmiany dotyczą Programu Innowacyjna Gospodarka. W priorytecie siódmym dotyczącym informatyzacji pojawiły się 3 nowe projekty zgłoszone przez Ministerstwo Finansów, MPiPS i Policję oraz w priorytecie 6.4 odnoszącym się do inwestycji turystycznych – tam utworzono nową listę – ogłosiła Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie 31 lipca br.

Sinice w Bałtyku odpuściły

W wodach Bałtyku w Trójmieście znowu można się bezpiecznie kąpać, plaże nad Zatoką Gdańską były zamknięte tylko przez kilkadziesiąt godzin. Sinice, które rozlały się po morzu jak zupa szczawiowa, odpuściły. To znakomita wiadomość dla plażowiczów.