test1
Po raz pierwszy taki szczyt odbędzie się w Polsce
Konferencje klimatyczne odbywają od 1992 r. Jednak po raz pierwszy taki szczyt odbędzie się w Polsce i w naszej części Europy - podkreślił prof. Maciej Nowicki, minister środowiska podczas konferencji prasowej nt. przygotowań COP 14 w środę, 30 lipca.
Wrocław ma już wodę
Wczoraj wieczorem cały Wrocław pozbawiono wody. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, przyczyną była awaria wodociągów koło Poczty Głównej. - Woda znajduje się na ulicach w promieniu kilkudziesięciu metrów - pisał na Alert24 Ink. Przed godziną 22 awarię usunięto.
Nie zapłacił za wywóz, więc zwrócono mu odpady
- To po prostu chamstwo! - mówili nam wczoraj właściciele domków letniskowych w Rybakowie. Na ich drodze firma Zarabski wyrzuciła kontener odpadów.
Rozmawiano o kwestiach porządkowych
Odbyło się już trzecie spotkanie Straży Miejskiej z mieszkańcami Poznania, które tym razem miało miejsce w dzielnicy Jeżyce. Poruszono m.in. jątrzący problem psich odchodów na chodnikach.
Zaopatrzenie Śląska w wodę
Marszałek Bogusław Śmigielski spotkał się w Zakładzie Uzdatniania Wody w Goczałkowicach z Radą Nadzorczą i Zarządem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Omówiono problemy związane z przyszłością funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz zaopatrzenia regionu w wodę.
Energia geotermalna wciąż mało wykorzystywana
Energię geotermalną stawia się wyżej niż, stosunkowo rzadko wykorzystywaną, energię wiatrową czy słoneczną, której wydajność ocenia się na zaledwie 20-35%. Wydajność energii geotermalnej wynosi aż 70%.
Konkursy na ochronę przyrody z POIiŚ V
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych ogłosiło konkursy o dofinansowanie projektów w ramach V osi priorytetowej POIiŚ - Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych, w obrębie działań 5.1, 5.2, 5.3 i 5.4.
Koniec podtopień Ostrowa Wlkp.
Kolektor w ulicy Prądzyńskiego i pompa w Przepompowni Ścieków na ulicy Gdańskiej – ten łańcuch zabezpieczeń powinien zapobiec skutkom gwałtownych nawałnic, a w efekcie podtopieniom w najniżej położonych częściach Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt wykonanych inwestycji to 2 miliony 350 tysięcy złotych.
Czy będziemy jeździć na wodór?
Wrocławscy inżynierowie kończą testy "inteligentnych butli" na wodór. Będą m.in. napędzać nowy model mercedesa. Sto kilometrów na wodorowym zasilaniu kosztuje 4 euro. Wodór jest także ekologiczny: przy powstaniu energii elektrycznej zasilającej silnik nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje.
Świetlówki zamiast żarówek
W ostatniej dekadzie zużycie energii elektrycznej wzrosło o 140%, płacimy większe rachunki za prąd i produkujemy znacznie więcej CO2 do atmosfery niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zastąpienie tradycyjnych energożernych żarówek ekologicznymi świetlówkami, np. typu Tornado Turbo.
