test1
Jazzowy skwer
Ze względu na wzrost zainteresowania „Złotą Tarką” – festiwalem jazzowym odbywającym się w Iławie, a także na zwiększającą się liczbą wypoczywających turystów opracowano koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni przy miejskim ratuszu, która miałaby stać się jedną z symbolicznych ikon Iławy.
Maszyny sprzątają plaże
W Międzyzdrojach i Świnoujściu od początku lipca plaże sprzątane są przez specjalistyczne pojazdy - informuje "Gazeta Wyborcza".
Śmieci na telefon
Gliwicki magistrat zmienia sposób współpracy z firmami odpowiedzialnymi za sprzątanie - na każdym z wolnostojących pojemników na odpady znajdzie się numer telefonu do firmy, która je opróżnia. Zgłoszenia będą przyjmowane całą dobę, również w dni wolne od pracy.
Telefony w szufladzie
Tylko 3% użytkowników oddaje telefony komórkowe do recyklingu, choć większość ma w domu stare, niepotrzebne urządzenia. Tak wynika z globalnej ankiety konsumenckiej, której wyniki opublikowała firma Nokia.
ZGOK bez Jaworzna
Jaworzno sprzeda swe udziały w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi sp. z o.o. w Balinie eksploatującym tamtejsze składowisko odpadów. Rada miejska wyraziła już na to zgodę.
Nowa kwatera
Jutro na Składowisku Odpadów w podpoznańskim Suchym Lesie nastąpi uroczyste otwarcie kwatery P-3. Wydarzenie to wpisane w obchody Roku Klimatu i Środowiska jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez Miasto Poznań i Zakład Zagospodarowania Odpadów.
O pięć fok więcej
Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego od 2002 roku realizuje projekt reintrodukcji fok szarych (Halichoerus grypus) na południowym wybrzeżu Bałtyku.
Krowa bardziej ekologiczna?
Argentyńscy naukowcy znaleźli sposób na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Chcą ograniczyć emisję metanu przez krowy.
Polska nie chce gazociągu Nord Stream
Pakiet klimatyczno-energetyczny, bezpieczeństwo energetyczne UE oraz efektywne wykorzystywanie energii były głównymi tematami nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. energii. Ministrowie Wspólnoty obradowali w Paryżu w dniach 4-5 lipca br. Polskę reprezentował wicepremier Waldemar Pawlak.
Opiętki zjadają dęby
Puławskie lasy zaatakowały opiętki, owady żerujące pod korą drzew, powodując ich usychanie. Sprawa spędza sen z powiek leśnikom i członkom komisji powołanej pod egidą Instytutu Badawczego Leśnictwa – informuje „Kurier Lubelski”.





