Baterie na dachu (video)

General Motors planuje instalację największego na świecie dachu baterii słonecznych na swojej fabryki w Figueruelas, niedaleko Saragossy w Hiszpanii i rozważa podobne projekty w pozostałych 19 fabrykach w Europie.

Elektrownia wodna w Rzeszowie

Jesienią na rzeszowskiej zaporze rozpocznie się budowa elektrowni wodnej. Inwestor, wrocławska firma ESI kończy już jej projektowanie. Prace zakończa się na wiosnę przyszłego roku.

W Rzeszowie powstaną podziemne śmietniki

Rzeszów będzie drugim po Gdańsku polskim miastem, w którym odpady będą trafiały pod ziemię.

Przedsiębiorcy krytykują rozdział uprawnień

Uchwalone 1 lipca przez rząd rozporządzenie w sprawie rozdziału uprawnień do emisji CO2 na lata 2008-2012 (KPRU II) jest trudne do zaakceptowania – czytamy w komunikacie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Zrównoważony rozwój w Łodzi

W kwietniu przyszłego roku odbędzie się w Łodzi „Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju miast”. List intencyjny w sprawie organizacji spotkania sygnowali wczoraj przedstawiciele samorządu, Politechniki Łódzkiej oraz Regionalnego Centrum Ekologicznego na Europę Środkową i Wschodnią.

Nelly Furtado zaśpiewała w Poznaniu

Piątkowy występ Nelly Furtado na poznańskiej Malcie został przerwany przez burze i ulewny deszcz. Artystka powtórzyła koncert w sobotę.

Konwencja z Espoo

Podczas wtorkowej sesji plenarnej w Strasburgu Parlament Europejski przyjął sprawozdanie europosła Bogusława Sonika w sprawie ratyfikacji przez Wspólnotę Europejską Protokołu do Konwencji z Espoo.

Ministerstwo o PPP

– Chcemy, aby nowa ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) była fundamentem nowej ery rozwoju w Polsce. Będzie to także narzędzie demonopolizacji działań administracji publicznej – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas konferencji prasowej nt. ustawy o PPP przygotowanej przez resort gospodarki.

Wypięknieją parki w Gorzowie

Już wkrótce więcej ławek i koszy pojawi się w Placu Grunwaldzkim w Gorzowie. Ławek przybędzie także w parku przy szpitalu przy ul. Walczaka oraz koło fontanny w Parku Górczyńskim.

Żadnych złudzeń, żadnego kompromisu

Gatunek ludzki od swoich prapoczątków oddziałuje na otaczającą przyrodę. Im bardziej byliśmy liczni i „cywilizowani”, tym bardziej to oddziaływanie się nasilało. W połowie ubiegłego...