Nowe auta Straży Miejskiej

O trzy nowe samochody wzbogaciła się białostocka Straż Miejska. Na Placu Miejskim nowe auta przekazał strażnikom prezydent Tadeusz Truskolaski.

Europejski Dzień Wiatru

15 czerwca będzie obchodzony jako Europejski Dzień Wiatru. W Polsce obchody Dnia Wiatru odbędą się na poznańskiej Malcie.

Kaucja za wiatraki

Firmy, które chcą produkować zieloną energię, będą wpłacać kaucje. Ministerstwo gospodarki chce w ten sposób rozwiązać problem tzw. blokowania mocy.

Bałagan w śmieciach

Najwyższa Izba kontroli alarmuje: między Polską, Ukrainą i Słowacją przewożono tony odpadów, których nikt nie kontrolował. Do międzynarodowego raportu w tej sprawie dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Dwutlenek węgla w Morzu Północnym?

Brytyjczycy przedstawili koncepcję bezpiecznego składowania dwutlenku węgla. Według ich propozycji mógłby on być magazynowany w Morzu Północnym.

Plac w kwiatach

Bratki, pelargonie, begonie, aksamitki i szałwia - Zarząd Oczyszczania Miasta urządził w Warszawie nowy skwer na Powiślu.

25 mln zł na eko-edukację

Eko-wystawy, rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej 2008, artystyczne prezentacje odśpiewane i wyrecytowane przez zaangażowanych w ochronę środowiska uczniów z dolnośląskich szkół, poważne wykłady urzędników i naukowców - wszystko to znalazło się w programie II Dolnośląskiego Międzysektorowego Forum Ekologicznego, które zorganizowano 5 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Pawlak: Podstawą są czyste technologie węglowe

– Czyste technologie węglowe, mniej ropy i gazu, a więcej odnawialnych i naturalnych źródeł energii, a także zrównoważony rozwój – to zdaniem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka polska odpowiedź na zmiany klimatyczne.

Jest rekord Guinnessa! (video)

278 osób zagrało na beczkach, wiadrach, drukarkach, rurach kanalizacyjnych, pralkach i komputerach - na składowisku odpadów w Suchym Lesie k. Poznania ustanowiono rekord Guinnessa w kategorii: Największa Orkiestra Recyklingowa (Grająca Na Przedmiotach i Materiałach Przeznaczonych do Recyklingu).

Wiosna na drogach powiatu

Dobiegają końca wiosenne porządki na drogach powiatu tarnowskiego. W ostatnich tygodniach wykoszono około 1,200 km zarośniętych trawą poboczy. Wcześniej obcięte zostały zwisające gałęzie nad drogami, usunięto także krzewy.