test1
Jak podzielić środki z opłat recyklingowych?
Przedsiębiorcy protestują przeciwko ustawie, która pozwoli, by za pieniądze pochodzące z opłat recyklingowych można było finansować inne cele niż demontaż aut.
Recykling i odzysk – lepszy sposób na plastikowe odpady
Odpady z tworzyw sztucznych, w tym zużyte torby jednorazowe czy butelki nie powinny trafiać na wysypisko. W procesie recyklingu można z nich wyprodukować np. bluzę z polaru czy odzyskać energię potrzebną do oświetlania mieszkań – mówią producenci tworzyw sztucznych zrzeszeni w Fundacji PlasticsEurope Polska.
Światłowód w kanale
Łódzka Spółka Infrastrukturalna, jako właściciel miejskiej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, przygotowuje się do realizowanego przez miasto projektu Metropolitalna Sieć Szerokopasmowego Dostępu Do Internetu.
Gospodarka odpadami w Poznaniu
W dniach 3-4 czerwca Zakład Zagospodarowania Odpadów zorganizował konferencję „Ochrona środowiska poprzez racjonalną gospodarkę odpadami w Polsce” podporządkowaną hasłu „Poznań 2008 Rok Klimatu i Środowiska”.
Biznes dla środowiska
3 czerwca br. ogłoszono laureatów Konkursu Europejskie Nagrody „Biznes dla Środowiska”. Werdykt międzynarodowego Jury został ogłoszony przez Stavrosa Dimasa, Komisarza Unii Europejskiej ds. Ochrony Środowiska, podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Zielonego Tygodnia (Green Week 2008), odbywającego się w Brukseli w dniach 3-6 czerwca.
Są już wytyczne
3 czerwca 2008 r. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podpisała Wytyczne w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych.
Wyciek chloru w spółce wodociągowej
W Poznaniu na terenie miejskiej spółki wodociągowej „Aquanet” doszło do rozszczelnienia beczki z chlorem i wycieku 500 litrów tej trującej substancji. Pięć osób trafiło do szpitala.
Dzień ze środowiskiem dla małych i dużych
"Nasza Planeta - Mój Dom" - partnerstwo organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i przedsiębiorców na rzecz zrównoważonego rozwoju zorganizowała wczoraj w Poznaniu w ramach Dni Ochrony Środowiska festyn edukacyjny.
Jazda na prąd
Volkswagen razem z Sanyo - czołowym konstruktorem ładowalnych baterii na świecie – pracuje nad nowymi, bardzo wydajnymi akumulatorami litowo–jonowymi o wysokim stopniu efektywności.
Już jutro recyklingowy rekord!
Już jutro Zespół Republika Czadu w ramach Dni Ochrony Środowiska zaprasza na wielką próbę bicia Rekordu Guinnessa w kategorii: Największa Orkiestra Recyklingowa (Grająca Na Przedmiotach i Materiałach Przeznaczonych do Recyklingu).





