Unia traci cierpliwość

Miesiąc czasu – tyle dała Włochom Komisja Europejska na uprzątnięcie śmieci, które zalegają na ulicach Neapolu.

Nowa ścieżka

Gdyni przybyła nowa - wygodna i bezpieczna - ścieżka rowerowa, prowadząca do Sopotu.

Skontrolują usuwanie azbestu

Federacja Zielonych GAJA w 2008 roku rozpoczęła projekt „Monitoring realizacji rządowego Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski”.

Ekologiczne budowanie

Zakończyła się III edycja konkursu "Przetargi Dla Najlepszych - Lider Eko Inwestycji".

Pożyczka na uzdatnianie szkła

Spółka Krynicki Recykling S.A. uzyskała pożyczkę w wysokości 1,4 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Środki te pozwolą na uruchomienie unikalnej w polskich warunkach linii technologicznej do uzdatniania szkła samochodowego.

Firma Bliska Środowisku

Ponad pięćdziesiąt firm bierze udział w drugiej już edycji ogólnopolskiego Programu Firma Bliska Środowisku. Celem Programu jest wykreowanie elity polskich przedsiębiorstw stawiających zarządzanie proekologiczne jako priorytet ich rozwoju.

Próbowali ukraść płytę z kranem

Mosiężną płytę z wodnym kranem próbowali ukraść dwaj mieszkańcy Kielc. Policjanci zastali sprawców w momencie odkuwania płyty z elewacji budynku. Na widok mundurowych mężczyźni próbowali uciec. Szybko trafili do policyjnego aresztu.

Mniej dwutlenku węgla z rozlewni Coca-Coli

Zasilane gazem ziemnym silniki Jenbacher jako lokalne źródła energii zamierza wykorzystywać w swoich europejskich rozlewniach koncern Coca-Cola.

„Nowe prawo ochrony środowiska” – ogólnopolska konferencja szkoleniowa

W poznańskim magistracie od wczoraj trwają obrady dwudniowej ogólnopolskiej konferencja szkoleniowa "Nowe prawo ochrony środowiska", organizowanej w ramach Roku Klimatu i Środowiska Poznań 2008.

Ekologiczne grzanie w olsztyńskim szpitalu

Zakończono modernizację systemu grzewczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.