Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

„Czyżowianka” docelowo w trzech gminach

„Czyżowianka” docelowo w trzech gminach
R.G.
04.09.2023, o godz. 13:06
czas czytania: około 2 minut
0

W Czyżówce (gm. Trzebinia, pow. Chrzanowski, woj. małopolskie), dokonano oficjalnego otwarcia nowego ujęcia wód głębinowych. Z uwagi na doskonałe parametry wody pochodzącej z tego ujęcia nadano jej nazwę własną: "Czyżowianką".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak informują Wodociągi Chrzanowskie, dzięki tej inwestycji wykonano kolejny krok w kierunku uniezależnienia się od dostaw wody z zewnątrz, co zwiększa bezpieczeństwo powiatu chrzanowskiego w tym zakresie.

Inwestycja ZM „Gospodarka Komunalna”

To pierwsza od ponad 40 lat inwestycja w zupełnie nowe źródło wody pitnej realizowana dla spółki Wodociągi Chrzanowskie przez Związek Międzygminny “Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

Jak podkreślają Wodociągi Chrzanowskie, zasobne złoże oferuje wodę o znakomitych parametrach i jest bogate w składniki mineralne.

Docelowo trzy gminy

– Odbiorcami zupełnie nowego źródła wody pitnej są na razie mieszkańcy Czyżówki, ale docelowo woda popłynie do osób zamieszkujących teren trzech gmin: Trzebinia, Chrzanów i Libiąż – zapewnia Łukasz Kmita, wojewoda małopolski. – Realizacja inwestycji to ważny kroki w kierunku uniezależnienia lokalnej społeczności od zewnętrznych dostawców.

800 m sześciennych na dobę

Maksymalna wydajność ujęcia to 800 m3 (kubików), na dobę, a obecnie pobierane jest ok. 80-100 m3 na dobę, na potrzeby mieszkańców Czyżówki.

– Budowa nowego ujęcia wody to część naszej strategii oraz konsekwentnie wdrażanego planu, który zakłada uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców – wyjaśnia Łukasz Brzózka, prezes Wodociągów Chrzanowskich. – Na naszym obszarze mamy świetnej jakości wodę, a nowe ujęcia to dla mieszkańców gwarancja jej nieprzerwanej dostawy, a zarazem pozytywnego wpływu na cenę świadczonych przez nas usług – podsumowuje prezes WCh.

Inwestycja za 4,2 mln zł

Koszt budowy ujęcia wody w Czyżówce zamknął się w kwocie ok. 4,2 mln zł, z czego ponad 2,8 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane w pierwszym naborze Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024