Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Darmowy Internet za unijne bony. Ruszyła rejestracja chętnych gmin

Darmowy Internet za unijne bony. Ruszyła rejestracja chętnych gmin
szp
23.03.2018, o godz. 7:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Trwa rejestracja gmin na finansowanie publicznych hotspotów Wi-Fi z darmowym Internetem. Unia rozdaje na ten cel bony o wartości 15 tys. euro.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Kwota może zostać przeznaczona na zakup i instalację sprzętu Wi-Fi umożliwiającego uruchomienie punktów dostępu do Internetu bezprzewodowego. Urządzenia będą montowane na budynkach użyteczności publicznej (ośrodkach kultury, bibliotekach, ośrodkach zdrowia, szkołach), parkach i na rynkach.

Rejestracja gmin i podmiotów działających w ich imieniu rozpoczęła się 20 marca i odbywa się za pośrednictwem strony Wifi4EU.

Nabór wniosków wśród zarejestrowanych gmin rozpocznie się 15 maja. To informacja o tyle istotna, że o przyznaniu bonu będzie w dużej mierze decydowała kolejność zgłoszeń. Jednym z kryteriów do uruchomienia sieci hotspot będzie fakt, że nie może ona powielać działających w planowanych miejscach darmowych sieci oferujących łącze o takiej samej jakości. Korzystanie z tego Internetu będzie bezpłatne, niepoprzedzone reklamami, a użytkownicy nie będą musieli udostępniać swoich danych osobowych do celów komercyjnych.

W unijnym budżecie zarezerwowano na program 120 mln euro z przeznaczeniem dla 8 tys. gmin. Do rozdysponowania (w krajach Unii oraz Islandii i Norwegii) jest w sumie 1000 bonów. Kolejne cztery zaproszenia do składania wniosków mają zostać ogłoszone w ciągu dwóch najbliższych lat.

Więcej informacji o programie WiFi4EU tutaj.

Źródło: samorzad.pap.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smart city
css.php
Copyright © 2024