Przedstawiciele 40 wielkopolskich samorządów podpisali w poniedziałek, 14 czerwca wraz z wojewodą wielkopolskim umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy podpisali także przedstawiciele sześciu samorządów, gdzie utworzone zostaną środowiskowe domy samopomocy.
To będzie największy projekt ekologiczny w Łodzi. Na głównych dwupasmówkach pojawią się tysiące nowych drzew, aby chronić miasto przed upałem i hałasem oraz żeby oczyszczać powietrze.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych na kolejnych 28 Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) typu I – poinformowała GDDKiA.
Nowa droga nr 75 Brzesko-Nowy Sącz, tzw. sądeczanka, powinna zostać wybudowana jak najszybciej – to konkluzja czwartkowego spotkania przedstawicieli GDDKiA, lokalnych samorządów i władz województwa małopolskiego. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej zostanie złożony po wakacjach.
Tunele, estakady, 32 nowe stacje, niemal 22 km trasy – tak ma wyglądać krakowskie premetro, na które miasto zamierza wydać niemal 6 mld zł. 7 czerwca zaprezentowane zostały najważniejsze założenia „Studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”.











