Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wielkopolskie: 24 mln zł na połączenia autobusowe z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Wielkopolskie: 24 mln zł na połączenia autobusowe z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych
MŁ/PAP
21.01.2022, o godz. 8:03
czas czytania: około 1 minuty
0

Ponad 24 miliony złotych trafi do Wielkopolski z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w regionie. W czwartek wojewoda wielkopolski podpisał umowy z samorządami z regionu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Jak podkreśliło biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, pieniądze z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwolą na powstanie nowych połączeń i na utrzymanie dotychczasowych linii. Dzięki 24 mln zł dofinansowanych zostanie 512 linii w zarządzie 58 jednostek samorządu terytorialnego.

“Linie autobusowe są niestety deficytowe. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego zabiega o to, by wykluczenie komunikacyjne nie dotyczyło osób z mniejszych miejscowości, miejscowości popegeerowskich” – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dodał, że obecne dofinansowanie przewyższa prawie o 10 mln zł wsparcie przyznane w ubiegłym roku.

Dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł otrzymał związek powiatowo-gminny “Wielkopolski Transport Regionalny”, któremu pod koniec ub. roku poznański samorząd przekazał bezpłatnie akcje spółki PKS Poznań.

Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński poinformował w czwartek, że pieniądze pozwolą na uruchomienie kolejnych 60 linii, ich łączna liczba wyniesie 110.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024