1 / 6

Ponad 24 miliony złotych trafi do Wielkopolski z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w regionie. W czwartek wojewoda wielkopolski podpisał umowy z samorządami z regionu.

Jak podkreśliło biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, pieniądze z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwolą na powstanie nowych połączeń i na utrzymanie dotychczasowych linii. Dzięki 24 mln zł dofinansowanych zostanie 512 linii w zarządzie 58 jednostek samorządu terytorialnego.

“Linie autobusowe są niestety deficytowe. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego zabiega o to, by wykluczenie komunikacyjne nie dotyczyło osób z mniejszych miejscowości, miejscowości popegeerowskich” – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dodał, że obecne dofinansowanie przewyższa prawie o 10 mln zł wsparcie przyznane w ubiegłym roku.

Dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł otrzymał związek powiatowo-gminny “Wielkopolski Transport Regionalny”, któremu pod koniec ub. roku poznański samorząd przekazał bezpłatnie akcje spółki PKS Poznań.

Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński poinformował w czwartek, że pieniądze pozwolą na uruchomienie kolejnych 60 linii, ich łączna liczba wyniesie 110.

Czytaj więcej

Skomentuj