2 645 podpisanych umów o dofinansowanie na łączną kwotę 110 mld zł – to bilans roku 2020 Programu Infrastruktura i Środowisko wspierającego inwestycje w Polsce ze środków unijnych. Kwota z podpisanych umów stanowi ponad 91,4% dostępnej alokacji na program.
Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) rozszerzył o funkcję sprzedaży biletów – jednorazowych i okresowych – aplikację na urządzenia mobilne, która ma ułatwiać korzystanie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP).
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu planuje uzupełnienie obecnego systemu dystrybucji biletów czasowych o możliwość zakupu biletu w każdym pojeździe za pomocą karty bezstykowej. Przebudowany ma zostać także miejski system PEKA.
Automatyczny system liczący pasażerów komunikacji miejskiej zamawia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Ma się on przełożyć na lepszą organizację komunikacji oraz na przejrzystość rozliczeń przy jej finansowaniu.
W poniedziałek ruszył nabór dla samorządów na dofinansowanie kupna zaroemisyjnych autobusów - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu to 1,3 mld zł, a na dotacje zarezerwowano 1,1 mld zł.











