Jeszcze do niedawna pierwsza godzina parkowania w płatnej strefie nie mogła kosztować więcej niż 3 zł. Po niemal dwóch dekadach utrzymywania opłaty na stałym poziomie ustawodawca pozwolił jednak samorządom na jej zwiększenie. Czy miasta skorzystały z tej okazji i podniosły ceny w strefach płatnego parkowania?
Na Ursynowie budowniczowie Południowej Obwodnicy Warszawy porządkują tereny nad tunelem trasy. W samym tunelu zakończono już m.in. wypełnianie ścian żelbetowych, budowę przejść awaryjnych oraz wnęk pod urządzenia przeciwpożarowe – poinformowała PAP Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Osiem ofert wpłynęło w przetargu Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) na budowę węzła integracyjnego obok stacji kolejowej Osowa. Prace potrwają do października tego roku.
Na koniec 2020 r. liczba zarejestrowanych w Polsce aut elektrycznych przekroczyła 20 tys.; tylko w grudniu zarejestrowanych zostało rekordowe 1 855 takich samochodów - podał Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. 17 proc. z wszystkich elektryków zarejestrowanych w ub.r. pochodzi z importu.
Ponad 70 km dróg krajowych na mocy prawa stało się w zeszłym roku drogami wojewódzkimi - poinformowała we wtorkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). W sumie zmiana kategoryzacji objęła dziewięć odcinków dróg.











