1 / 4

Kraków podpisał z PKP porozumienie o dzierżawie terenów pod estakadami kolejowymi. Już w przyszłym roku ma tam zostać otwarty nowym parku – będzie to Park Kolejowy.

Ze względu na trwające prace związane z budową estakad, porozumienie zostało podpisane dla 1. etapu parku – od ulicy Kopernika do ul. Grzegórzeckiej – na tym odcinku estakada jest już skończona. Projekt parku kolejowego został opracowany na podstawie konsultacji społecznych oraz wytycznych PKP.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, pod estakadami jest wystarczająca ilość światła, a woda będzie dostarczana roślinom za pomocą systemu nawadniania, który będzie wykorzystywał wodę opadową. Czy to recepta na nowe przestrzenie zieleni w miastach?

W 1. części parku znajdzie się ogród sensoryczny z mnóstwem kwiatów i meblami wypoczynkowymi, kolejowy plac zabaw – z charakterystycznymi krakowskimi stacjami, ogród zabaw dla psów. A wszystko to w otoczeniu zieleni. Wzdłuż estakady zostanie poprowadzona nowa ścieżka rowerowa! Na elementach konstrukcyjnych estakad znajdą się informacje graficzne dotyczące kolei w Krakowie, Polsce i na świecie.

Czytaj więcej

Skomentuj