Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

W Krakowie pod estakadami kolejowymi powstanie nowy Park Kolejowy

W Krakowie pod estakadami kolejowymi powstanie nowy Park Kolejowy
28.06.2021, o godz. 16:07
czas czytania: około 1 minuty
0

Kraków podpisał z PKP porozumienie o dzierżawie terenów pod estakadami kolejowymi. Już w przyszłym roku ma tam zostać otwarty nowym parku - będzie to Park Kolejowy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Ze względu na trwające prace związane z budową estakad, porozumienie zostało podpisane dla 1. etapu parku – od ulicy Kopernika do ul. Grzegórzeckiej – na tym odcinku estakada jest już skończona. Projekt parku kolejowego został opracowany na podstawie konsultacji społecznych oraz wytycznych PKP.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, pod estakadami jest wystarczająca ilość światła, a woda będzie dostarczana roślinom za pomocą systemu nawadniania, który będzie wykorzystywał wodę opadową. Czy to recepta na nowe przestrzenie zieleni w miastach?

W 1. części parku znajdzie się ogród sensoryczny z mnóstwem kwiatów i meblami wypoczynkowymi, kolejowy plac zabaw – z charakterystycznymi krakowskimi stacjami, ogród zabaw dla psów. A wszystko to w otoczeniu zieleni. Wzdłuż estakady zostanie poprowadzona nowa ścieżka rowerowa! Na elementach konstrukcyjnych estakad znajdą się informacje graficzne dotyczące kolei w Krakowie, Polsce i na świecie.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024