Wykonawca wykonał przekop pod ul. Turowicza na trasie budowanej Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, blisko czterokilometrowe arterii na południu miasta, będącej fragmentem trzeciej obwodnicy. Tunel pod ul. Turowicza jest jednym z kluczowych elementów tej inwestycji.
Gdańsk nie chce rezygnować z inwestycji, nawet jeśli część z nich miałaby zostać zrealizowana nieco później. Nie zamierza też zwalniać pracowników urzędu.
W Białymstoku mieszkańcy mogą od początku kwietnia zapłacić w biletomacie, umieszczonym w miejskim pojeździe, kartą płatniczą zbliżeniowo. To innowacyjne rozwiązanie smart city ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Działający w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie o uruchomieniu od 2022 r. kilkunastu nowych linii z wykorzystaniem 176 autobusów.
Ozonowanie to innowacyjny sposób na walkę z koronawirusem. Stolica rozpoczęła akcję 2 kwietnia.











