Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Dynie i chryzantemy jesienną ozdobą Gdańska

Dynie i chryzantemy jesienną ozdobą Gdańska
jw
18.10.2021, o godz. 11:39
czas czytania: około 1 minuty
0

Gdańsk zdobić będą nie tylko kolorowe chryzantemy i piękne kapusty. Do towarzystwa dołączą energetyczne dynie. Ich żywy kolor, dekoracyjne walory mają za zadanie wywoływać uśmiech.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Z czym kojarzy się jesień? Z jednej strony z chłodnymi, deszczowymi porankami, długimi wieczorami pod kocem i rozgrzewającą herbatą. Z drugiej zaś z odbarwiającymi się na drzewach liśćmi i kasztanami, w końcu z dekoracyjnymi dyniami.

Symbol jesieni

Dynie to jedne z najbardziej charakterystycznych darów jesieni. Zagoszczą na ulicach Gdańska nie po raz pierwszy. Dekorowanie miasta zaczęło się w piątek na Placu Kobzdeja.  Dzieci z Przedszkola nr 27 im. “Panienki z okienka” układały jesienne warzywa wspólnie z Piotrem Grzelakiem – Zastępcą Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.

Oprócz Placu Kobzdeja dynie swoje miejsce znajdą jeszcze w kilku innych lokalizacjach miasta: na rabacie przy ul. Hucisko, na rondzie Ofiar Katynia, Św. Jana De La Salle, przy Galerii Bałtyckiej, przy ul. Kaplicznej i Pomorskiej, ul. Słowackiego, na skrzyżowaniu ulic Kartuska/Nowolipie/Łostowicka i Armii Krajowej/Łostowicka, w Parku Oliwskim i Oruńskim.

Inspiracja dla mieszkańców

Do dekoracji użyjemy 4 ton dyń. Jesienny charakter nadamy trawom ozdobnym, które zostaną przewiązane pomarańczowymi wstążkami. Niech to będzie inspiracja dla mieszkańców Gdańska do dekorowania swoich balkonów, tarasów czy ogrodów.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024