Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gróbarczyk: jest gotowy plan dojścia do zgodności z dyrektywą ściekową

Gróbarczyk: jest gotowy plan dojścia do zgodności z dyrektywą ściekową
16.03.2022, o godz. 12:12
czas czytania: około 1 minuty
0

W Polsce przygotowany został konkretny plan dojścia do zgodności z unijną dyrektywą ściekową - poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk cytowany w komunikacie resortu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

“W dużej części aglomeracji stan gospodarki ściekowej uległ znaczącej poprawie. Mamy zidentyfikowane obszary, które wymagają jeszcze podjęcia konkretnych działań” – stwierdził wiceminister infrastruktury.

Gróbarczyk przypomniał, że dotychczas na gospodarkę ściekową w ramach Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych przeznaczono ponad 80 mld zł, a na dokończenie procesu wdrażania dyrektywy ściekowej zapewnione zostały środki finansowe w wysokości 9 mld zł.


Komisja Europejska skarży Polskę w sprawie ścieków


 

Działania dostosowujące gospodarkę ściekową do dyrektywy UE

Resort poinformował, że wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk spotkał się w poniedziałek z komisarzem UE ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijusem Sinkevičiusem. Tematem spotkania były podjęte przez Polskę działania dostosowujące gospodarkę ściekową do obowiązującej dyrektywy unijnej.

“Dzięki działaniom, które zostały podjęte przez Ministerstwo Infrastruktury oraz gminy odpowiedzialne za realizację gospodarki ściekowej, udało się znacznie poprawić stopień zgodności aglomeracji z dyrektywą ściekową. Ładunek zanieczyszczeń spełniający warunki dyrektywy wynosi 93,35 proc. generowanego przez wszystkie aglomeracje ładunku ścieków” – napisano w komunikacie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024