Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu otwiera się na mieszkańców

Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu otwiera się na mieszkańców
jwo
04.08.2015, o godz. 12:59
czas czytania: około 2 minut
0

Wygodne ławki, przenośne siedzenia i więcej zieleni - tak dziedziniec Urzędu Miasta Poznań będzie wyglądał za rok. Do tego czasu można jednak korzystać z wygodnych siedzisk ułożonych wśród młodych drzew. Wszystko po to, by urzędowy dziedziniec z dawnego parkingu stał się miejscem spotkań dla poznaniaków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Zmiany w zagospodarowaniu dziedzińca można obserwować od kilku miesięcy. Najpierw zniknęły samochody, potem pusty plac stał się przestrzenią dla wystaw fotograficznych. Teraz na dziedzińcu pojawiły się wielkie poduchy wypożyczone od Fundacji Malta oraz liczne drzewka. To zwiastun większych zmian, które czekają miejsce przed Urzędem Miasta.

– Jestem przekonany, że to miejsce będzie przyciągać mieszkańców, a i turyści będą mogli posłuchać o tych budynkach i historii miasta w bardziej zrelaksowanej pozycji. Mam nadzieję, że to będzie takie miejsce spotkań urzędników z mieszkańcami Poznania. Cały czas dążymy do tego, by takich przestrzeni było więcej, byśmy mogli się spotykać i rozmawiać o tym, co wspólnie możemy zrobić dla miasta – powiedział w poniedziałek prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Obecne zagospodarowanie placu jest tymczasowe. Jak będzie ono wyglądało za rok, można zobaczyć na makiecie wystawionej w gablocie na dziedzińcu. Szczegóły tej koncepcji prezydent zaprezentował podczas konferencji prasowej wraz z architektami i osobami odpowiedzialnymi za opracowanie projektu.

–  Za rok będą mobline elementy mebli miejskich, które będzie można przesuwać dowolnie po placu i aranżować różne miejsca do siedzenia. Skupiamy się też na zagospodarowaniu dwóch klombów, wokół których także będą miejsca do siedzenia – mówiła Jola Starzak, architekt i urbanista. – Postaramy się też bardziej zazielenić plac, będzie więcej drzew, by to miejsce stało się taką małą oazą zieleni w tej części miasta – dodała.

Koncepcja zagospodarowania placu kształtowała się przez kilka miesięcy. Przygotowanie projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Swoje pomysły na funkcje i zagospodarowanie dziedzińca mógł zgłosić każdy. Na realizację ostatecznej koncepcji zapisano w tegorocznym budżecie miasta 150 tysięcy zł. Resztę kosztów, związanych przede wszystkim z nasadzeniami drzew, miasto pokryje z budżetu na 2016 rok. Całość inwestycji nie powinna przekroczyć 280 tys. zł.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024