Reklama

envicon 2023 ad1a

Dzięki aplikacji na smartfony w mieście przybędzie 600 nowych drzew

Dzięki aplikacji na smartfony w mieście przybędzie 600 nowych drzew
jw
23.05.2019, o godz. 13:53
czas czytania: około 1 minuty
0

W Katowicach, dzięki aplikacji wCOP, zakład zieleni miejskiej posadzi w sumie ponad 600 drzew. Do końca maja trwa druga tura naboru wniosków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Klon jawor przy ul. Mruczka w dzielnicy Murcki to jedno z kilkudziesięciu drzew, które Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach posadził w ramach działania aplikacji “wCOP drzewo”.

O drzewo wnioskowała pani Monika, ale we “wCOPaniu” pomagała jej córka Zosia, razem z klasą i jej wychowawczynią. Miejsce zostało wcześniej specjalnie przygotowane przez miejski zarząd ulic i mostów, ponieważ pod ziemią kryła się dawna infrastruktura. Jawor należy do największych przedstawicieli swojego gatunku.

Miasto uruchomiło aplikację “wCOP drzewo” w połowie września 2018 r. Aplikacja umożliwia mieszkańcom wskazywanie miejsc dla nowych drzew w mieście. W pierwszej edycji wpłynęły 433 zgłoszenia, z których 42 proc. zyskało akceptację po weryfikacji w wydziałach urzędu miasta i jednostkach miejskich.

W efekcie zakład zieleni miejskiej posadzi Katowicach w sumie ponad 600 drzew m.in. jabłonie, wiśnie, klony, głogi, brzozy, sosny, dęby, lipy, jesiony, topole, świerki, buki czy jarząby. Do końca maja potrwa druga tura naboru wniosków. W jednym zgłoszeniu można wnioskować o maksymalnie pięć drzew w danej lokalizacji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023