W Katowicach, dzięki aplikacji wCOP, zakład zieleni miejskiej posadzi w sumie ponad 600 drzew. Do końca maja trwa druga tura naboru wniosków.

Klon jawor przy ul. Mruczka w dzielnicy Murcki to jedno z kilkudziesięciu drzew, które Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach posadził w ramach działania aplikacji “wCOP drzewo”.

O drzewo wnioskowała pani Monika, ale we “wCOPaniu” pomagała jej córka Zosia, razem z klasą i jej wychowawczynią. Miejsce zostało wcześniej specjalnie przygotowane przez miejski zarząd ulic i mostów, ponieważ pod ziemią kryła się dawna infrastruktura. Jawor należy do największych przedstawicieli swojego gatunku.

Miasto uruchomiło aplikację “wCOP drzewo” w połowie września 2018 r. Aplikacja umożliwia mieszkańcom wskazywanie miejsc dla nowych drzew w mieście. W pierwszej edycji wpłynęły 433 zgłoszenia, z których 42 proc. zyskało akceptację po weryfikacji w wydziałach urzędu miasta i jednostkach miejskich.

W efekcie zakład zieleni miejskiej posadzi Katowicach w sumie ponad 600 drzew m.in. jabłonie, wiśnie, klony, głogi, brzozy, sosny, dęby, lipy, jesiony, topole, świerki, buki czy jarząby. Do końca maja potrwa druga tura naboru wniosków. W jednym zgłoszeniu można wnioskować o maksymalnie pięć drzew w danej lokalizacji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj