Pierwszy Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston okazał się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania. Intersująca tematyka oraz atrakcyjny sposób jej prezentacji zostały bardzo dobrze odebrane przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Co w programie?
W tym roku, w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na blok dla dzieci najmłodszych, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, zostaną poruszone tematy dotyczące gospodarowania odpadów czy wodą, a także ochronie klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również zużytych baterii lub akumulatorów.
Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. W bloku dla najmłodszych przewidziano takie elementy, jak: pogadanka o klimacie, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, przedstawienie ekologiczne segregacja odpadów w praktyce, czytanie na ekranie, a także nauka ekowierszyka.
Natomiast w części dla klas IV-VII szkół podstawowych przygotowano m.in. pogadankę o klimacie, rozmowy z ekspertami o niemarnowaniu żywności oraz życiu w stylu zero waste w praktyce, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.
Z kolei w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach pozyskiwania energii, oczyszczania wody, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami. Dlatego też w planach są np. pogadanka o ochronie powietrza i efektywności energetycznej, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, ABC segregacji odpadów oraz rozmowy o zieleni w mieście.
Ekologiczny, ogólnopolski, bezpłatny
EKOfeston stał się jedną z niewielu, jak dotąd, okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal jest skierowany zarówno do dzieci jak i dorosłych. Już pierwsza edycja dowiodła, że również w wirtualnej rzeczywistości można połączyć siły i wzajemnie mobilizować się do ochrony środowiska naturalnego. Celem EKOfestonu była przede wszystkim edukacja w zakresie szeroko pojętej ekologii,
w tym pokazywanie wartościowych rozwiązań i przykładów działalności na rzecz środowiska. W ramach wydarzenia tak dobrano partnerów, tematykę, warsztaty i mówców, aby ukazać potencjał, atrakcyjność
i efektywność festiwalu ekologicznego online oraz potwierdzić konieczność stosowania tego typu narzędzi w edukacji ekologicznej. Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na temat programu Festiwalu.
Wydarzenie jest organizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys.
Komentarze (0)