1 / 4

Najlepszy budynek biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej znajduje się w Gdańsku. Gmach Olivia Prime otrzymał główną nagrodę Europa Property CEE Investment Awards.

Nagroda została przyznana podczas ósmej gali Europa Property w Warszawie. Wyróżniane są w nim projekty spełniające najwyższe standardy jakościowe. Gdański budynek został nagrodzony w kategorii „Office Projekt”.

Olivia Prime zaprojektowano w duchu “biophilic design”. Zgodnie z założeniami architektów budynek jest przyjazny pracownikom, a zastosowane w nim rozwiązania sprzyjają zapewnieniu równowagi między momentami intensywnej pracy w ciągu dnia a chwilami odpoczynku i relaksu.

Biurowiec został zaprojektowany w zgodzie z najnowszymi trendami w architekturze i ergonomii. Na każdym piętrze znajdują się loggie i tarasy ze strefami odpoczynku. Tarasy i galerie mają zróżnicowane funkcje: część jest przeznaczona do relaksu, największy będzie służył w ciepłe dni gościom przestronnej restauracji na pierwszym piętrze.

Na najwyższym piętrze budynku jest ogólnodostępny taras widokowy. W budynku rośnie naturalna roślinność, a tam, gdzie to było możliwe, zastosowano naturalne materiały budowlane.

– Ten budynek jest pierwszym w Polsce biurowcem z ogólnodostępnymi tarasami, loggiami i galerami. Wszystko to ma jeden cel – satysfakcję pracowników. Dodatkowym udogodnieniem będzie przestronna restauracja z dużym tarasem – mówi Maciej Kotarski, dyrektor ds. wynajmu w Olivia Business Centre. Obok budynku powstanie zielone plac-patio z małą architekturą, kawiarniami i restauracjami.

Nagrodzony biurowiec został tak wybudowany, aby spełnić najwyższe standardy ekologiczne. Dzięki zastosowaniu specjalnej trójszybowej fasady, ograniczone będą straty ciepła. Samo ogrzewanie i klimatyzacja będą również wydajniejsze. Cała instalacja charakteryzuje się niskim poborem energii. Dopełnieniem ekologicznych rozwiązań w Olivii Prime są otwierane okna, które umożliwiają wietrzenie pomieszczeń bez konieczności włączania urządzeń wentylacyjnych.

W skład kompleksu wchodzą dwa budynki. Oddany najemcom w sierpniu 2018 r. Olivia Prime A oraz połączony z nim łącznikiem budowany Olivia Prime B. Całość liczy 15 pięter, czyli 55 metrów wysokości. Są również trzy podziemne kondygnacje z parkingami. Na najemców, tylko w budynku A czeka prawie 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Nagrody CEE Investment Awards otrzymują projekty o najwyższych standardach i kryteriach jakościowych.

Czytaj więcej

Skomentuj