Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Elektryczne autobusy w Stalowej Woli i Szczecinie

Elektryczne autobusy w Stalowej Woli i Szczecinie
szp
25.05.2018, o godz. 11:28
czas czytania: około 1 minuty
0

Za kilka tygodni na ulice Stalowej Woli wyjedzie pierwszy z 10 zakupionych przez miasto autobusów elektrycznych. Pięć takich pojazdów kupuje także Szczecin.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zakupione przez miasto elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE trafią do Stalowej Woli do końca sierpnia. Pierwszy z nich zacznie wozić pasażerów jeszcze w czerwcu. Miejski tabor już niedługo powiększy się również o kolejne sześć autobusów i trzy busy.

Urbino będą mogły bez ładowania przejechać około 100-140 km. W Stalowej Woli powstaną trzy stacje szybkiego ładowania. Stacja wolnego ładowania zostanie zlokalizowana na terenie bazy komunikacji miejskiej.

W ramach projektu „Mobilnego MOF-u Stalowej Woli”, mającego rozwijać niskoemisyjny transport w mieście, na 30 przystankach powstanie zaplecze techniczne do obsługi elektrycznych pojazdów, zainstalowany zostanie system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz monitoring i sieć Wi-Fi. Miasto kupi nowe wiaty przystankowe, powstaną centra przesiadkowe, punkty „Park & Ride” oraz zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa. Magistrat planuje też wydać 20 tys. kart miejskich przystosowanych nie tylko do płatności za transport, ale też za inne usługi miejskie. Wartość projektu w Stalowej Woli oszacowano na 49,4 mln. zł.

Elektryczne autobusy kupuje też Szczecin. Pięć niskopodłogowych pojazdów ma kosztować 15 mln zł. Połowa tej sumy pochodzi z budżetu województwa. Elektryki będą jeździły na trasach w ścisłym centrum miasta. Dodatkowo w lutym miasto podpisało umowy na zakup 16 autobusów hybrydowych. Nowe autobusy wyjadą na ulice stolicy województwa zachodniopomorskiego w 2019 r.

Źródło: stalowawola.pl, radioszczecin.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024