Analiza danych z pojazdów podłączonych do systemu Webfleet wskazuje, że europejskie floty korzystające z pojazdów elektrycznych zaoszczędziły średnio 3 599 euro na pojazd rocznie. Firmy te zredukowały również zużycie paliwa o 5 665 litrów oraz emisję CO2 o 15 ton rocznie na pojazd.

Analiza raportu “Elektryzujące dane” pokazuje m.in. uśrednione dane i różnice w możliwych do wygenerowania oszczędnościach w poszczególnych krajach. W Wielkiej Brytanii i Niderlandach roczne oszczędności na jednym pojeździe wynikające z przejścia na napęd elektryczny wynoszą ponad 3 000 euro, odpowiednio 3 800 i 3 500 euro. W Danii, Francji i Hiszpanii wartość ta wynosi od 2 000 do 3 000 euro, natomiast w Niemczech, Włoszech i Polsce do 2 000 euro.

75 ton w pół roku

Komercyjne zastosowanie 147 samochodów elektrycznych branych pod uwagę w Polsce pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 75 ton w ciągu 6 miesięcy 2022 r. (styczeń-czerwiec).
Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe, powiedział – Znaczne oszczędności kosztów zaprezentowane w analizie “Elektryzujące dane” uzasadniają biznesowy sens elektryfikacji. Widać, że staje się ona priorytetem dla wielu firm. Chcemy pokazać flotom, że przejście na mobilność elektryczną jest nie tylko dobre dla planety, lecz również dla kondycji ich biznesu. A im szybciej firmy zdecydują się na tę transformację, tym lepiej dla wszystkich.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Idiotyzm i kłamstwo, samochody elektryczne są już droższe w eksploatacji niż spalinowe, pomijam też różnicę w cenie która jest kolosalna

Skomentuj