




Urząd Miasta Łodzi podpisał list intencyjny z firmą Veolia o współpracy dotyczącej elektromobilności. Obie strony deklarują współpracę przy realizacji strategii "Ekopakt" - w szczególności dzięki projektom mającym na celu zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, ograniczenie emisji spalin oraz hałasu w mieście.
Do końca roku na terenie Łodzi może być ponad 200 punktów ładowania "eletryków". Władze miasta poinformowały właśnie o wyborze wykonawcy 154 takich punktów.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki ogłosił w tym tygodniu szczegóły programów dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych dla osób fizycznych, przedsiębiorców oraz taksówkarzy. Do rozdysponowania jest obecnie 150 mln zł. W sumie na wsparcie rozwoju elektromobilności Polska chce wydać 932,5 mln zł.
W piątek 19 czerwca redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” zaprasza na bezpłatne webinarium on-line „OZE – Nowe Perspektywy”, W programie wystąpienia kilkunastu gości - specjalistów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.
Po kryzysie wywołanym pandemią priorytetem inwestycyjnym powinny być nowe technologie produkcji energii, szczególnie rozwój energetyki słonecznej - mówili m.in. eksperci w debacie Instytutu Jagiellońskiego o gospodarczych wyzwaniach dla Polski.











