1 stycznia 2024 r. weszła w życie ustawa utrzymująca w I połowie 2024 r. dotychczasowe zasady ochrony określonych odbiorców energii elektrycznej, gazu i ciepła. Przepisy te przewidują m.in. maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o Radomsko podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na udostępnienie środków na budowę ciepłowni miejskiej z kotłem wodnym zasilanym biomasą o mocy 12,5 MWt.
- Do Polski wpłynęło właśnie 5 mld euro z programu RePowerEU, który jest częścią KPO. Pieniądze te zainwestujemy w tanią, zieloną energię dla polskich obywateli – poinformowała w czwartek 28.12.2023 minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Niemal 90% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2023 r. Jednocześnie prawie 77% badanych zgodziłoby się, aby taka elektrownia powstała w okolicy ich miejsca zamieszkania. To najlepsze wyniki w historii badań realizowanych co roku od 2012 r.
Rada Nadzorcza NFOŚiGW zatwierdziła wsparcie finansowe dla biogazowni bydgoskiej Pronatury. To pierwszy projekt z programu Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny, który otrzymać ma dofinansowanie. Całkowity budżet to 1,5 mld zł.