- Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. To dobra decyzja - napisała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Amoniak – znany powszechnie jako nieprzyjemny (i w dodatku brzydko pachnący) skutek gnicia substancji zawierających białko oraz składnik wielu nawozów sztucznych wykorzystywanych w rolnictwie – może w istocie pełnić ważną funkcję w branży energetycznej. Ten nieorganiczny związek chemiczny zbudowany z azotu oraz wodoru dzięki stale rozwijanej pracy naukowców ma szansę stać się w niedalekiej przyszłości powszechnie wykorzystywanym surowcem jako niezwykle efektywny nośnik energii.
W Porcie Czystej Energii rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych do rozruchów instalacji. Za kilka dni rozpocznie się operacja dmuchania parowego. Jej celem jest oczyszczenie rurociągów pomiędzy kotłem parowym a turbiną.
„Współpraca” z przeciwnikami inwestowania w instalacje termicznego przekształcania odpadów nie jest łatwa, jednak można wcześniej przewidzieć pewne działania i im zapobiec lub też uniknąć eskalowania ich skutków. To jeden z wielu ciekawych tematów poruszanych podczas jubileuszowej, 20. Konferencji „Termiczne przekształcanie odpadów. Odzysk energii”, zorganizowanej w listopadzie br. przez firmę Abrys.
18 grudnia br. przedstawiciele państw członkowskich zajmą się projektem Packaging and Packaging Waste Regulation – przepisów, które mają m.in. pomóc ograniczyć ilość odpadów opakowaniowych i jeszcze bardziej przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego.