Elektromobilność to jedno z najważniejszych zagadnień współczesnej motoryzacji. W poniższym artykule poruszamy tylko kilka z wielu istotnych kwestii. Większość informacji zebraliśmy podczas Kongresu Nowej Mobilności 2022, w którym udział wzięło 1,5 tys. uczestników z całej Europy.
Ryzyko blackoutu oraz wysokie ceny energii sprawiają, że w 2023 roku wzrośnie rola jej lokalnego wytwarzania i zużywania. Według ekspertów Eaton zwiększy się także zapotrzebowanie na systemy magazynowania energii. Kluczowa stanie się modernizacja energetyczna budynków oraz konieczność zabezpieczania sieci na wypadek cyberataków.
ALDI zredukowało w grudniu oświetlenie na parkingach i we wnętrzach sklepów. Poza oświetleniem głównym sali sprzedaży nowe regulacje obowiązują także przy regałach alkoholami, kosmetykami i produktami dla dzieci. Dzięki wprowadzonym zmianom sieć kontynuuje wcześniej rozpoczęte działania na rzecz redukcji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie również oszczędności w zakresie zużycia energii i stopniowego przejścia na korzystanie z energii odnawialnej.
Polskie Stowarzyszenie Zero Waste opublikowało swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz ustawy o odpadach. Ma ono na celu przyspieszenie działań legislacyjnych, na które nie ma już za wiele czasu. Adresatem jest Mateusz Morawiecki, premier Polski.
Budowa oraz modernizacja elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej we Wrocławiu na potrzeby rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. To efekt umowy między NFOŚiGW a Tauron Dystrybucja.











