- To silny i mile widziany sygnał – mówi Peter Kurth, prezes FEAD (Europejskiej Federacji ds. Gospodarki Odpadami i Usług Środowiskowych) o przedłożonym w ubiegłym tygodniu projekcie zaostrzające przepisy dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych.
Odbiorcy energii cieplnej z elektrowni Opole w Opolu i gminie Dobrzeń Wielki otrzymali zaproszenia do podpisywania umów z nowym pośrednikiem - ECO SA. Według komunikatu nowego operatora, od nowego roku korzystający z ciepła systemowego z elektrowni mogą płacić o sto procent wyższe rachunki.
Energetyka Cieszyńska, która dostarcza ciepło do 45 proc. odbiorców w Cieszynie, rezygnuje z węgla na rzecz gazu; firma inwestuje w trzy kotły gazowo-parowe. Jak powiedział prezes firmy Wojciech Frank, w sezonie 2023-2024 firma odejdzie od węgla i pozostanie przy gazie.
W powtórzonym przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej w 2023 r. wpłynęła jedna, opiewająca na 354 mln zł oferta - poinformował we wtorek poznański magistrat. We wrześniu samorząd unieważnił postępowanie, bo jedyna złożona propozycja wynosiła 409 mln zł.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Columbus Energy przyjęło rezygnację dotychczasowych członków Rady Nadzorczej, a następnie powołało nowy, sześcioosobowy skład Rady.











