W sześciu miastach województwa wielkopolskiego (Gniezno, Kórnik, Nowy Tomyśl, Piła, Swarzędz, Września) NFOŚiGW dofinansuje zakup łącznie 25 ekologicznych autobusów: elektrycznych i wodorowych oraz budowę infrastruktury do ładowania. Wsparcie z NFOŚiGW opiewa na kwotę 48,4 mln zł, z czego 43,9 mln zł stanowią bezzwrotne dotacje, a 4,5 mln zł – preferencyjne pożyczki.
Konieczność szybkiego uzyskania niezależności energetycznej od paliw kopalnych, możliwości rozwoju OZE i potencjał alternatywnych źródeł energii w Polsce sprzyjają szybkiej transformacji polskiego sektora energetycznego. W OZE coraz mocniej inwestuje również sektor wod-kan.
W gliwickim Ratuszu zawiązano oficjalnie Klaster Energii. – Naszym celem będzie lokalna produkcja, dystrybucja i konsumpcja taniej energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych – deklarują członkowie – założyciele nowej instytucji.
- Złożymy wniosek o poszerzenie porządku obrad przyszłotygodniowego posiedzenia Sejmu o projekty PSL oraz rządowy ustawy wiatrakowej. Jesteśmy w stanie poprzeć propozycję rządową, niech premier nie ogląda się na malkontentów z Solidarnej Polski - podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Już siedem na dziesięć skrzyżowań w Warszawie, przez które przejeżdżają tramwaje, wyposażone jest w nowoczesny system, dzięki któremu albo w ogóle nie muszą czekać na zielone światło, albo okres takiego oczekiwania jest znacznie skrócony.











