Bolek i Lolek to kultowa kreskówka dla dzieci, powstała w Bielsko – Białej. Jej bohaterowie zostaną patronami pierwszych w tych mieście w pełni elektrycznych autobusów. – Będą promować w naszym mieście elektromobilność – zapewnia tamtejszy przewoźnik.

– Na postawie umowy zawartej z licencjodawcą a Miastem Bielsko-Biała, już niedługo, na bielskich ulicach zrobi się elektrycznie i bajkowo – zapewnia Miejski Zakład Komunikacyjny Bielsko – Biała.

Dla dzieci i dorosłych

– Nasi bielscy, kultowi przyjaciele Bolek i Lolek zagościli na dwóch, nowych autobusach elektrycznych, które będą realizowały na co dzień przewozy dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami, a w weekendy wyjadą na linie miejskie – zapewnia MZK.

Dwaj chłopcy rozbawiali swoimi przygodami w serialu animowanym produkowanym w latach 1963–1964 przez studio filmowe w Bielsku-Białej. Teraz Bolek i Lolek w nowej roli  – jako patroni pierwszych autobusów elektrycznych w Bielsku-Białej, będą mogli przeżyć kolejną przygodę, tym razem wspólnie z pasażerami.

„Bolek”– o numerze taborowym 227 oraz „Lolek” o numerze taborowym 228 – są pierwszymi pojazdami zeroemisyjnymi, jakie będzie wykorzystywał na stałe Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Autobusy dostarczyła firma Solaris Bus & Coach, są one przystosowane dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami oraz mają zapewnić bezpieczeństwo przewożonych dzieci.

Siła Bolka, energia Lolka

Elektryki o pojemności 56 osób mogą zabrać na pokład 28 pasażerów na miejscach siedzących i 28 pasażerów na miejscach stojących. Autobusy oczekują w zajezdni MZK na kilka technicznych testów i zostaną oddane do eksploatacji początkiem następnego tygodnia. Elektryki są przedmiotem umowy na najem długoterminowy na okres 2 lat.

– Cieszę się, że Bolek i Lolek otrzymali wyjątkowe miejsce na dwóch, nowych autobusach elektrycznych. To krok Spółki w stronę elektromobilności i zeroemisyjności. Jestem przekonany, że atrakcyjne oznaczenie autobusów przyczyni się do postrzegania naszej Spółki jako przyjaznej dla milusińskich, ale nie tylko. Bo przecież w każdym dorosłym drzemie małe dziecko – komentuje Hubert Maślanka, prezes MZK Bielsko – Biała.

 

Czytaj więcej

Skomentuj