Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powołała Wojciecha Krawczyka na stanowisko Pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego. Będzie się on zajmować się m.in. uzgadnianiem koncepcji i opiniowaniem projektów strategicznych dokumentów rządowych związanych z bezpieczeństwem oraz funkcjonowaniem sektora energetycznego. Będzie też monitorował działania w zakresie Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., a także przygotowywał materiały niezbędne do prowadzenia przez ministra polityki energetycznej państwa.
Na Słowacji od 1 stycznia 2022 r. do każdej plastikowej butelki lub puszki z napojami trzeba będzie dopłacić 15 eurocentów kaucji. Władze ostrzegają przed robieniem zapasów przed Nowym Rokiem, bo kaucja dotyczy tylko oznaczonych opakowań. System kaucyjny obejmuje już szklane butelki.
Dwa szczecińskie szpitale (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony) otrzymają z NFOŚiGW w sumie ok. 47 mln zł dofinansowania. Dotacje oraz niskooprocentowane pożyczki z programu "Budownictwo energooszczędne; cz. 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie" zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków SPSK 1 PUM w Policach oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchamia Platformę Ekspertów Efektywności Energetycznej (PEEE) – internetowy rejestr ekspertów efektywności energetycznej, łączący specjalistów z potencjalnymi klientami planującymi termomodernizację domu. Platforma jest dostępna pod adresem www.peee.gov.pl.
Jean-Luc Petithuguening, założyciel i prezes Grupy Paprec, która jest właścicielem 17 instalacji odpadowych we Francji oraz największym producentem paliwa alternatywnego. Zainteresowały go rozwiązania zastosowane w zmodernizowanym i rozbudowanym Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.











