Uruchomiony w listopadzie ub. roku nowy blok energetyczny o mocy 910 megawatów w Elektrowni Jaworzno działa w zgodzie z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego, w której wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane – poinformowała Grupa Tauron, do której należy elektrownia.
Półroczny pilotaż systemu chroniącego ptaki przed kolizją z turbinami wiatrowymi prowadzony przez PGE Energia Odnawialna na farmie wiatrowej w Kopaniewie (Pomorskie) zakończył się sukcesem - poinformowała spółka.
Uruchomienie pierwszej lokomotywy napędzanej wodorem z końcem tego roku to realny termin - ocenia prezes Pesa Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski. Firma zamierza jeszcze w tym roku ją zaprezentować.
Zakład Gospodarowania Odpadami w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, przeznaczy 20 mln zł na dalszą rozbudowę. Podpisano umowę, która rozpoczyna realizację kolejnego, ogromnego projektu na terenie zakładu, gdzie zakończono już jeden z etapów inwestycji - montaż olbrzymiego, 38-tonowego sita bębnowego.
– Francuzi chcą inwestować w energetykę jądrową, odnawialne źródła energii, energetykę wodorową, infrastrukturę oraz branżę cyfrową, interesuje nas również gospodarka odpadami rolniczymi – podkreśla Philippe Gautier, dyrektor generalny największej organizacji francuskich przedsiębiorców Medef International.











