Autobusy miejskie z napędem gazowym może stanowić dobre i tanie rozwiązanie przejściowe w dążeniu do zeroemisyjności – uznali uczestnicy poniedziałkowej debaty „Autobusy gazowe, czyli ekologiczne i tanie rozwiązanie dla transportu miejskiego w Polsce”. Debatę zorganizowała Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.
Z powodu awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła w Zabrzu i Bytomiu – przekazały w poniedziałek wieczorem informację dostawcy ciepła, spółki Fortum Power and Heat Polska, bytomski i zabrzański magistrat.
Mimo rosnących wyników sprzedaży pojazdów elektrycznych Niemcy pozostają wobec nich mocno sceptyczni - wynika z badania przeprowadzonego wśród ok. 5 tys. kierowców. Tylko nieco ponad jedna trzecia respondentów "kiedykolwiek rozważała" przesiadkę do e-samochodu.
Mimo niskich temperatur i potencjalnych kłopotów z powodu śniegu Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje normalnie - wynika z danych jego operatora PSE. Zapotrzebowanie na moc w szczycie było o ok. 0,7 GW niższe od rekordów, dużo energii produkują wiatraki.
Mimo niskich temperatur i potencjalnych kłopotów z powodu śniegu Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje normalnie - wynika z danych jego operatora PSE. Zapotrzebowanie na moc w szczycie było o ok. 0,7 GW niższe od rekordów, dużo energii produkują wiatraki.











