Farma fotowoltaiczna z zastosowaniem trackerów solarnych

Farma fotowoltaiczna z zastosowaniem trackerów solarnych
Cza
24.01.2024, o godz. 17:56
czas czytania: około 2 minut
0

Grupa Electrum i R.Power oddały do użytku jeden z największych projektów PV w Polsce z wykorzystaniem trackerów solarnych. Obiekt o mocy 21 MW składa się z 38 888 modułów PV. Farma wytworzy energię, która odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu około 7 tysięcy gospodarstw domowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Instalację zlokalizowaną w miejscowości Osów w województwie lubuskim zbudowała białostocka Grupa Electrum na zlecenie R.Power. Powstała z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Farma składa się łącznie z 38 888 modułów podążających za ruchem słońca, dzięki zastosowaniu trackerów solarnych. Takie rozwiązanie pozwala zoptymalizować produkcję energii w porównaniu do konstrukcji statycznych.

Unikalny system regulacji mocy

– Projekt w Osowie to dla nas kamień milowy w realizacji wspólnych inwestycji, które od dłuższego czasu prowadzimy na terenie Polski z Grupą Electrum. Cieszymy się, że na polskim rynku możemy tworzyć nowatorskie projekty OZE, upowszechniając efektywne i zrównoważone rozwiązania technologiczne, wspierające wytwarzanie zielonej energii dla polskiego systemu elektroenergetycznego – podkreśla Tomasz Sęk, członek zarządu R.Power.

W projekcie zastosowano stworzony przez Electrum unikalny system regulacji mocy czynnej i biernej o nazwie Renedium. Współpracuje on z wieloma jednostkami wytwórczymi i umożliwia płynne zarządzanie produkcją energii w obiektach o dużej skali. Electrum szacuje, że farma fotowoltaiczna w Osowie pozwoli każdego roku wytworzyć wolumen energii odpowiadający zużyciu około 7 tys. gospodarstw domowych oraz uniknąć emisji ponad 4,2 tys. ton dwutlenku węgla.

– Farma fotowoltaiczna Osów to kolejna w ostatnich latach inwestycja, którą realizujemy dla R.Power w Polsce – przypomina Arkadiusz Kochański, Dyrektor Zespołu Realizacji w Electrum. – W realizowanych przez nas dla R.Power obiektach OZE sięgamy do nowatorskich rozwiązań technologicznych, takich jak zastosowanie na szeroką skalę trackerów nadążnych czy naszego autorskiego systemu regulacji mocy czynnej i biernej – Renedium. Dokładamy wszelkich starań, aby zwiększać udział OZE w miksie energetycznym, a jednocześnie zmaksymalizować korzyści z inwestycji dla naszego partnera.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024